Jak stosować hirudoterapię?

leech-368345_1280Hirudoterapia jest znana na świecie od wieków. Była stosowana jeszcze przez starożytnych władców poprawiając ich kondycję oraz funkcjonowanie całego organizmu. Obecnie ta niekonwencjonalna metoda leczenia powraca wspomagając kurację poważnych i zaawansowanych chorób.

Terapia pijawkami medycznymi ma przede wszystkim za zadanie poprawienie kondycji całego organizmu. Hirudozwiązki znajdujące się w gruczołach ślinowych tych małych stworzeń mają silne właściwości zdrowotne, dzięki czemu przeciwdziałają nowotworom czy powstawaniu zakrzepów.

Właściwości

Głównym źródłem zdrowia są gruczoły ślinowe pijawek. Znajduje się w nich bowiem około 110 zdrowotnych substancji poprawiających funkcjonowanie organizmu oraz wspomagających walkę z chorobami.

Wśród nich znane jest zastosowanie m. in. hirudyny (działa przeciwzakrzepowo), gilatyny (działa antyprzerzutowo), hementyny (jej zadaniem jest rozbijanie już powstałych zakrzepów) i aparyzy (ma na celu zmniejszanie lepkości oraz poprawianie płynności krwi). Pozostałe związki są w większości jeszcze nienazwane i niesklasyfikowane.

Krok po kroku

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami rozpoczyna się od pogłębionego wywiadu z pacjentem na temat przyjmowanych leków oraz przechodzonych schorzeń. Dopiero po nim podejmowana jest decyzja, czy pacjent może zostać poddany terapii.

Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań wybierana jest odpowiednia metoda kuracji. Wówczas pijawki są przykładane w konkretnych miejscach na ciele pacjenta. Podczas zabiegu osoba poddawana leczeniu może stracić od 4 do 8 ml krwi, w zamian otrzymując od żyjątka niezbędne do normalnego funkcjonowania hirudozwiązki.

Terapia może trwać od 45 do 90 minut, w zależności m. in. od pracy pijawki oraz ciśnienia krwi pacjenta. Po kuracji krew może sączyć się jeszcze przez 24 godziny, dlatego musi zostać założony solidny opatrunek z jałowej gazy. W przypadku, gdy pacjent jest po raz pierwszy poddawany zabiegowi, można wykorzystać jedynie 4 pijawki, tak aby nie przeciążyć organizmu.

Więcej na temat leczenia pijawkami medycznymi, zastosowania hirudoterapii oraz przeciwwskazań i zaleceń do zabiegu można znaleźć na stronie http://pijawki.abros.pl/.

Dodaj komentarz