Jak wygląda wykonanie manicure’u klasycznego?

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest1Share on StumbleUpon1Share on LinkedIn0Share on Tumblr0

hand-339719_640Manicure klasyczny to zabieg pielęgnacyjny, polegający na usunięciu naskórka, który narósł na płytkę paznokcia. Do wykonania manicure’u klasycznego potrzebne są pilniki, cążki do paznokci oraz do wycinania naskórka, a także łopatka do jego podważania.

Manicure klasyczny jest świetnym sposobem na poprawę wyglądu i kondycji dłoni. Zabieg ten może być połączony z pomalowaniem paznokci lub też nie. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb klientek salonów kosmetycznych.

Chcąc wykonać manicure klasyczny, w pierwszej kolejności należy zmyć z paznokci lakier, jeśli jest na nie nałożony. Prawidłowe zmycie lakieru polega na przyłożeniu nasączonego płatka kosmetycznego do płytki paznokcia. Należy odczekać chwilę, a następnie zetrzeć warstwy lakieru. Jeżeli nie udało się go do końca usunąć, zabieg należy powtórzyć. Następnie kosmetyczka skraca paznokcie do wyznaczonej długości i opiłowuje je. Kształt opiłowania dostosowuje do budowy paznokcia, jego kondycji, charakteru pracy oraz kształtu palców. Musi także odsunąć skórki.
Po wykonaniu wszystkich tych zabiegów, kosmetyczka przystępuje do zmiękczenia naskórka. W tym celu umieszcza palce klientki w kąpieli mydlanej. Po chwili skórki stają się miękkie i można je podważyć przy pomocy specjalnej łopatki. Po podważeniu skórki usuwa się, używając w tym celu cążek. Następnie miejsce wycięcia skórek smaruje się płynem odkażającym. Potem należy odtłuścić i osuszyć paznokcie.
Kiedy już wszystkie powyższe czynności zostaną wykonane, kosmetyczka nakłada na płytkę paznokcia lakier podkładowy lub wyrównujący. Będzie on chronić płytkę paznokcia przed przebarwieniami i zagwarantuje lepszą przyczepność dla właściwego lakieru lub emalii.

Trzeba pamiętać, że lakier utwardza się około 2 godziny. W tym czasie należy unikać wszelkich czynności, które mogłyby narazić powłokę lakieru na zniszczenie, np. pisanie na telefonie lub manewrowanie kluczykami do samochodu.

Przeciwwskazaniem do manicure’u klasycznego jest: grzybica, drożdżyca oraz stany ropne, infekcyjne bądź alergiczne skóry.
Osoby, które mają nałożone tipsy bądź żele, powinny na kilka dni przed planowanym zabiegiem klasycznym zdjąć je.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.