Przymusowy postój na drodze – co robić?

help-891596_640

Choć prowadzenie samochodu dla wielu osób jest przyjemnością, to niestety, bywają sytuacje, w których nawet największy fan motoryzacji traci cierpliwość i dobry humor. Przede wszystkim chodzi o różnego rodzaju awarie, stłuczki i wypadki. Jeśli często siedzi się za kierownicą, nie sposób tego uniknąć.

Problemy techniczne
Czasami zdarza się, że coś dzieje się z pojazdem, na przykład silnik pracuje inaczej niż przedtem lub czujemy dziwny zapach. Innym razem z nieznanych przyczyn samochód nie chce ruszyć z miejsca, choć wydaje się, że jest w pełni sprawny. Jeśli z pojazdem dzieje się cokolwiek, co budzi niepokój, nie należy tego bagatelizować, zwłaszcza, jeśli nie ma się odpowiedniej wiedzy na ten temat. Warto wezwać pomoc techniczną, która wykonuje takie usługi jak naprawa ciężarówek lub samochodów osobowych. Fachowcy sprawdzą, co się dzieje pod maską i podejmą decyzję. Jeśli jest to tylko drobna usterka, zostanie ona usunięta od ręki, natomiast w przypadku większej awarii pomoc drogowa bezpiecznie przetransportuje samochód do serwisu.

Stłuczka
Drobne stłuczki to codzienność w dużych miastach. Jeśli zdarzy się taka sytuacja i poza drobnymi wgnieceniami w karoserii nie ma żadnych większych szkód, to przede wszystkim nie należy ulegać emocjom. W wielu przypadkach kierowcy są w stanie dogadać się bez udziału policji, co pozwala zaoszczędzić czas. Najważniejsze jest ustalenie, kto pokryje koszty związane z naprawą uszkodzeń. Niestety, czasem osiągnięcie porozumienia okazuje się niemożliwe. Wtedy, jeśli nie mamy zamiaru odpuszczać, wezwanie policji może okazać się jedynym rozwiązaniem problemu.

Poważny wypadek
Wypadki na drodze to nie tylko korki i niezadowolenie wielu kierowców. Jeśli znajdujemy się w pobliżu miejsca, gdzie nastąpił poważny wypadek, przede wszystkim należy skupić się na pomocy ewentualnym poszkodowanym. Pasażerowie mogą być w szoku i nie czuć bólu, dlatego zawsze warto wezwać karetkę, zwłaszcza, jeśli mamy podejrzenie, że mogło dojść do urazów głowy. Należy również zadzwonić po policję. Funkcjonariusze zajmą się zabezpieczeniem miejsca wypadku i pokierowaniem ruchem drogowym w taki sposób, by przebiegał on na tyle płynnie, na ile jest to możliwe.

Dodaj komentarz