Bezpieczeństwo podczas mycia okien – o czym warto pamiętać?

Wiosna to nie tylko czas, w którym dzień staje się dłuższy. To także moment, w którym większość z nas zabiera się za generalne porządki. Jest to idealny czas, by zapomnieć o zimowej szarówce i wprowadzić do domu odrobinę świeżości! Oto kilka rzeczy, o których musisz pamiętać, jeżeli zabierasz się właśnie za wiosenne mycie okien! Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Sprawdź stan okien

Zima naprawdę potrafi dać w kość. Dlatego kiedy tylko zbliża się wiosna, warto sprawdzić, czy podczas zimy okna nie ucierpiały przez minusową temperaturę. Nawet jeżeli była to pora dość łagodna – przegląd stanu okien jest niezbędny. 

Częste przeciągi i notoryczne zamarzanie wody mogło naruszyć szczelność lub sprawić, że niektóre śrubki potrzebują teraz niewielkiego dokręcenia. Jeżeli okna Częstochowa są dobrej jakości – najprawdopodobniej nie będzie z nimi żadnych problemów, a wiosenny przegląd to tylko czysta formalność – warto jednak nie pomijać tego kroku i nie traktować tego po macoszemu. 

Nieszczelne okna mogą uprzykrzyć życie, ale jeżeli w odpowiednim czasie zdążymy wymienić uszczelki – problem ten zostanie szybko zażegnany. Jest to również kwestia naszego zdrowia oraz oszczędności pieniędzy – kaloryfery trzeba ustawić na wyższy poziom, jeżeli nieustannie ciepłe powietrze ucieka poprzez okna. 

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Przygotowując się do mycia okien – zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Stabilny stołek lub drabinka to absolutna podstawa. Dobrym pomysłem jest również poproszenie o pomoc drugą osobę – jeżeli okna są naprawdę wysokie lub jeżeli mieszkasz na piętrze, warto mieć przy sobie pomoc i kogoś, kto będzie pilnował stabilności podestu. 

Pamiętaj także, by ubrania noszone podczas sprzątania nie stwarzały niebezpieczeństwa – spodnie z szerokimi nogawkami w prosty sposób mogą zahaczyć o kant i spowodować upadek. Lepiej, aby odzież przylegała do ciała, a jednocześnie pozostawała wygodna i nie krępowała ruchów. 

Więcej informacji o różnych rodzajach okien znajdziesz na stronie: http://dwd.pl.