Co powinieneś wiedzieć o betonie?

Nawet jeżeli w przyszłości nie czeka Cię budowa domu – warto dowiedzieć się, czym właściwie jest beton i jakie są jego charakterystyczne właściwości. Co ma takiego w sobie, że używa się go w tak wielu konstrukcjach, a nawet urządza wnętrza z jego udziałem? Oto kilka podstawowych informacji o betonie, które każdy powinien znać! 

Beton powstaje z cementu

Czym właściwie jest beton? To materiał, który możemy uzyskać poprzez spojenie cementu wraz z wodą i kruszywem. Beton może posiadać także inne dodatki, które wpływają na jego ostateczne właściwości. Dzięki odpowiedniej ilości wody możemy uzyskać taką konsystencję, na jakiej najbardziej nam zależy. Czym zazwyczaj jest kruszywo? Najczęściej jest to żwir bądź piasek. W zależności od tego, jakie proporcje zastosujemy, możemy uzyskać różne rodzaje betonu, które będą potrzebne w dalszych pracach budowlanych – ale nie tylko. 

Beton posiada różne klasy

Jak ocenia się beton? W tym przypadku nie zawsze najważniejsza jest marka, ale klasa, jaką posiada beton. Jeżeli w wyrobie betonu użyjemy mniejszej ilości wody – wtedy materiał staje się trwalszy. Inżynierowie doskonale wiedzą, jaka klasa betonu wymagana jest do danego projektu. Często potrzebny jest bardzo mocny i trwały beton, jeżeli zależy nam na solidnej konstrukcji.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór materiałów, dlatego i beton Myszków dostosowany do naszych potrzeb również nie jest  trudny do znalezienia. Ten materiał można także rozróżniać ze względu na jego objętościowy ciężar – do wyboru jest beton lekki, zwykły oraz ciężki. 

Beton jest bardzo odpornym materiałem

Jedną z ważniejszych zalet betonu jest jego wytrzymałość na ściskanie. Znany jest także z wodoszczelności. Wylewka betonowa potrzebuje czasu na tzw. związanie. Czas ten jest zależy od temperatury i warunków atmosferycznych. Im cieplej oraz im większa cyrkulacja powietrza, tym szybciej wysycha. Beton nie zawsze przygotowywany jest na miejscu – czasami na budowę przyjeżdża specjalny dowożący materiał. 

Więcej informacji o betonie znajdziesz na stronie: http://wlodar.com.pl/.