Pokrycia dachowe z blachy, które jest najlepsze?

rooftop-3701293_640

Pokrycia dachowe wykonane z blachy są bardzo popularne w ostatnich latach. O wiele tańsze od tradycyjnych, ceramicznych dachówek, ale równie wytrzymałe. Ze względu na różnorodność kolorów i kształtów – bez problemu można dobrać takie, które będą pasować do elewacji budynku. Do wyboru mamy blachodachówki lub blachę trapezową. Czym się różnią te dwa materiały?

Blaszane pokrycia dachowe i ich właściwości

Pokrycia tego typu mogą być wykonane ze stali, stali nierdzewnej, stali ocynkowanej lub blachy aluminiowej. Możemy dostać je również wykonane z miedzi lub tytanu, ale te są jednak droższe. Jedne matowe, inne z połyskiem – z łatwością uda się dobrać taki rodzaj, który będzie pięknie pasował do budynku. Pokrycia dachowe tego typu są o wiele tańsze np. od ceramicznych dachówek, ale równie trwałe, odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale też na działanie czynników atmosferycznych.

Jeżeli więc myślimy nad dachem z blachy, ale boimy się, że nie wytrzyma np. intensywnych opadów deszczu lub gradu, to można spać spokojnie, blachodachówka http://glinmet.pl/blachodachowka/ na pewno na tym nie ucierpi. Jedno, co może przeszkadzać, to akustyczność, ponieważ na pokryciu tego typu bardziej słychać uderzenia kropli. Można jednak temu zaradzić i pod materiał położyć odpowiednią izolację.

Blacha trapezowa – zastosowanie

Chyba każdy z nas widział dachy pokryte tym rodzajem materiału, z reguły są to wszelkiego rodzaju hale przemysłowe lub zadaszenia takich budynków jak garaże czy wiaty przystanków. Jednak blacha trapezowa sprawdzi się również jako pokrycie dachów domów jednorodzinnych, zwłaszcza tych w nowoczesnym stylu.

Na domach w stylu dworkowym lub starego typu może nie wyglądać estetycznie i może nie pasować do wyglądu budynku. Wtedy lepiej wybrać blachodachówki, które są doskonałą alternatywą dla dachówek ceramicznych. Zaletą blachy trapezowej jest bardzo łatwy montaż, a ogromnym plusem jest to, że pokrycie tego typu można montować nawet na bardzo dużych powierzchniach.