Dlaczego panele winylowe są odpowiednie do mieszkania?

Wybór podłogi w mieszkaniu to kwestia bardzo istotna. O ile ściany możemy w łatwy sposób przemalować na inny kolor, tak po skończeniu remontu wymiana podłogi nie wydaje się kuszącą perspektywą. Jaki materiał wybrać, by nie sprawiał kłopotów w przyszłości? Czy rzeczywiście panele winylowe to idealna alternatywa dla podłogi drewnianej? 

Panele winylowe czy drewniana podłoga?

Wiele osób uważa, że tylko naturalna, drewniana podłoga może wyglądać doskonale we wnętrzu. Kiedyś rzeczywiście tak było, jednak nowoczesne panele winylowe doskonale imitują różne materiały, ale są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Drewno nie toleruje wilgoci i wymaga użycia specjalistycznych lakierów, które często muszą być po kilku latach ponownie nakładane. Na korzyść paneli winylowych przemawia także ich bardzo prosty montaż. Szczególnie modele na KLIK to dobry wybór, ponieważ bez problemu można ułożyć je bez pomocy fachowca. 

Dlatego aktualnie popularność paneli winylowych stale wzrasta. Dostępne są różne wzory i kolory, a sam winyl to dobre rozwiązanie zarówno do domu, jak i miejsc użytku publicznego. Trzeba jedynie zweryfikować klasę materiału i wybrać takie panele, które są odporne na ścieranie. 

W jakim pokoju warto położyć panele winylowe?

Ze względu na swoje właściwości – panele winylowe sprawdzą się doskonale w większości pomieszczeń. Najczęściej spotkamy je jednak w salonie, korytarzu, sypialni czy pokoju dziecięcym. Są bardzo proste w pielęgnacji i odporne na uszkodzenia. Nie wymagają od użytkownika zbyt wiele – mycie podłogi ogranicza się do użycia letniej wody z dodatkiem delikatnego detergentu myjącego – także naturalnego. Panele winylowe sprawdzają się w domu alergików oraz wszędzie tam, gdzie są małe dzieci. 

Na co kłaść panele winylowe?

Aby panele posłużyły nam przez wiele lat – warto zadbać o odpowiednie podłoże. Powinno być ono jak najbardziej równe i perfekcyjnie suche. Dobrze jest również dołożyć dodatkową izolację przeciwwilgociową z folii PE, która musi mieć przynajmniej 0,2 milimetra grubości. Są to właściwie jedyne wymagania, o których należy pamiętać przy montażu nowej podłogi. 

Więcej informacji na temat paneli winylowych znajdziesz na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.