Czy można się nauczyć angielskiego, słuchając muzyki?

Istnieje wiele różnych metod, które umożliwiają opanowanie dowolnego języka obcego. Nie da się jednak ukryć, że największą styczność mamy z angielskim – głównie poprzez teksty kultury, takie jak filmy, utwory muzyczne czy książki. Czy takie narzędzie jak muzyka może nam rzeczywiście posłużyć do nauki języka angielskiego?

Dlaczego warto wykorzystywać muzykę w nauce języka angielskiego?

Bardzo często się zdarza, że edukacja szkolna nie pozwala nam na zdobycie takich umiejętności, które rzeczywiście umożliwiłyby swobodne porozumiewanie się w języku obcym. Dlatego często sięgamy po dodatkowe środki, takie jak kursy językowe. Nauka języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ to rzeczywiście doskonały sposób na to, by opanować nawet trudne słownictwo.

Uzupełnieniem szkoły językowej może być właśnie słuchanie muzyki. Szlifowanie języka obcego poprzez piosenki jest rzeczywiście skuteczne – nazywane jest to „efektem Mozarta”, czyli potwierdzoną teorią, że obcowanie z muzyką klasyczną pozytywnie wpływa na umysł. 

Utwory muzyczne przede wszystkim uczą nas prawidłowej wymowy i intonacji, a ponieważ często w tekstach wykorzystuje się język codzienny, kładziemy nacisk na użytkowość angielskiego. Dodatkowo nauka poprzez muzykę jest przyjemna i prosta – nowe słowa będą stopniowo przez nas przyswajanie, na dodatek w relaksujący sposób. Trzeba też pamiętać, że muzyka to nie tylko spotkanie z językiem, ale też z inną kulturą. Wywołuje emocje, które również zwiększają efektywność nauki.

Jakie wybrać piosenki do nauki angielskiego?

Komponując dla siebie playlistę, która pomoże nam w nauce angielskiego, warto wybierać utwory, które faktycznie trafiają w nasz gust. Sprawdzajmy też, czy występujące w nich teksty nie są zbyt skomplikowane albo zbyt szybkie – na początek zdecydowanie należy skupiać uwagę na prostych i łatwych do zrozumienia piosenkach. 

Przy odsłuchiwaniu utworów dobrze mieć przed sobą ich tekst, tak by śledzić poszczególne słowa. W ten sposób lepiej zapamiętamy poszczególne wyrażenia, a z czasem możemy dołączyć do wokalisty – śpiewanie po angielsku pomoże nam w udoskonaleniu poprawnej wymowy.