Szwedzka blachodachówka – poznaj ją bliżej

Blachodachówka płaska najczęściej jest wybierana przez zwolenników dachówek ceramicznych. Patrząc na nią z bliska, można odnieść wrażenie, że to doskonała kopia tego niegdyś popularnego pokrycia. Czym jeszcze się wyróżnia? Dlaczego tak wiele osób się na nią decyduje?

Blachodachówka płaska – dlaczego jest popularna?

Na pewno każdy wie, gdzie buduje się piękne, czerwone domy z białymi framugami. Oczywiście, że w Szwecji. Stamtąd właśnie pochodzi blachodachówka płaska, która ma być następstwem ciężkiej i drogiej dachówki. Nie sposób pominąć również faktu, że to nowe pokrycie jest udoskonalone, lekkie i tanie. Pasuje na większość nowoczesnych budynków mieszkalnych i publicznych. Lepszej następczyni dachówki nie można sobie wymarzyć.

Sam jej wygląd czy cena to nie wszystko, czym zasłużyła sobie na popularność. Blachodachówka płaska występuje w kilku wariantach. Powłoki, które mogą się na niej mogą dekorować dach i podkreślać jego charakter. Jeśli stawiamy na praktyczność i oszczędności, wybierzmy blachodachówkę wzmocnioną filmem, który ochrania ją przed korozją i usterkami. Unikajmy jednak poszycia z cynkowo-tytanowego oraz miedzianego, ponieważ te nie posiada żadnej warstwy ochronnej.

Szwedzka blachodachówka na dachu Twojego domu

Jeśli zdecydowałeś się na płaską blachodachówkę, na pewno chcesz wiedzieć, jaką dokładnie warto kupić, by nie żałować i nie musieć później martwić się jej konserwacją. Pokrycie z tego materiału można zakupić w dwóch wariantach – modułowe lub w arkuszach. Pierwsza bardziej się opłaca nie tylko ze względu na cenę, ale również czas montażu. Tę drugą zazwyczaj kładzie się na większych budynkach, np. przemysłowych.

Kiedy więc chcemy wybrać ekonomiczne poszycie, blachodachówka lub blacha trapezowa to najlepsze rozwiązania. Producenci dają na nie kilkanaście lat gwarancji, więc to inwestycja na lata, a nie na chwilę. Poza tym pamiętajmy również, że nowoczesne zadaszenie nie wymaga od nas specjalnej konserwacji. Powłoki zabezpieczające izolują blachę przed rozmaitymi, negatywnymi czynnikami zewnętrznymi.