Blachodachówka z posypką – właściwości i zalety

Blachodachówka w modułach lub w arkuszach to coraz częściej wybierane pokrycie dachowe. Jednak nie każdy wie, że te zadaszenia dzielą się na kilka rodzajów w zależności od rodzaju budynku, na którym znajdą swoje zastosowanie. W tym artykule powiemy o właściwościach i zaletach blachodachówki z posypką.

Blachodachówka zwykła a z posypką – różnice

Mimo że posiadają taką samą nazwę i są produkowane z podobnych materiałów, różnią się końcowym efektem i wytrzymałością. Blachodachówka z posypką jest ciężka, trwalsza i odpowiednio zabezpieczona. Zawdzięcza to wysokiej jakości stali, która zostaje ocynkowana termicznie oraz dwuwarstwowym powłokom, naniesionym na wyprodukowaną już blachodachówkę.

Pamiętajmy, że dzięki zakupowi nowoczesnej blachy z posypką prosto od producenta, nasz dach może być pokryty wysokiej jakości materiałem do złudzenia przypominającym gont lub nawet dachówki ceramiczne. To kolejny plus, przemawiający na korzyść blachodachówki z posypką – jest elegancka i prezentuje się kilka razy nowocześniej niż zwykła. Cechuje się ponadprzeciętną odpornością na korozje, uszkodzenia mechaniczne, zmiany temperatur czy kwaśny deszcz.

Blachodachówka z posypką – zalety i zastosowanie

Blachodachówka z posypką będzie idealnym zadaszeniem, gdy zależy nam na trwałym, ale przy okazji ekonomicznym poszyciu. Wybierając ją, nie musimy się obawiać, że pokrycie będzie wymagało częstej konserwacji lub naprawy usterek. Warto pamiętać, że kolejną zaletą owego materiału na dach jest jego wszechstronność. Moduły blachodachówki z posypką można zamontować na dachach o różnych kątach nachylenia. Dzięki temu idealnie nada się zarówno na nowoczesne budynki z płaskim dachem, jak i na rezydencje, mieszkania czy pensjonaty w starym stylu.

Pozostałe ekonomiczne pokrycia dachowe

Blachodachówka z posypką nie sprawdzi się w każdym przypadku. Dlatego warto poznać pozostałe ekonomiczne pokrycia dachowe. Zalicza się do nich między innymi blacha trapezowa – lekka, wytrzymała i w cenie adekwatnej do jakości. Jeśli więc liczy się oszczędność na poszyciu, ale przy okazji zachowanie dobrego standardu zadaszenia, blacha trapezowa będzie szyta na miarę takich potrzeb.