Kredyt na samochód w zasięgu ręki

Funkcjonowanie bez samochodu jest w obecnych czasach niemalże niemożliwe lub mocno utrudnione. Dojeżdżamy nim do pracy, odwozimy dzieci do szkoły lub jeździmy na wakacje. Nie każdą osobę stać jednak na własne cztery koła. W takiej sytuacji warto sięgnąć po kredyt na samochód, którego zaciągnięcie nie jest tak skomplikowane, jak może się to wydawać.

Wybierz kredyt na samochód

Kredyt na samochód jest kredytem docelowym, czyli takim, który możesz przeznaczyć tylko i wyłącznie na zakup pojazdu (w tym skutera, jachtu czy motocykla). Jego zaletami są: długi okres kredytowania, wysoka kwota pożyczanych pieniędzy i niskie oprocentowanie. Nie możesz jednak przeznaczyć go na dowolny cel, jak ma to miejsce w przypadku kredytu gotówkowego.

Zanim zdecydujesz się na tą formę wsparcia, pamiętaj o dwóch rzeczach:

  • po pierwsze – musisz znaleźć bank z korzystną dla Ciebie ofertą;
  • po drugie – każdy bank ma obowiązek sprawdzić Twoją zdolność kredytową od której uzależni przyznanie Ci kredytu.

Każda z tych czynności zajmuje czas, który może być na wagę złota, jeśli akurat pojawiła się korzystna oferta sprzedaży auta i nie chcesz jej przegapić. Jest jednak coś, co pozwoli przyspieszyć cały proces.

Kredyt na samochód najszybciej znajdziesz w Internecie

Internet udostępnia porównywarki, dzięki którym bardzo szybko zapoznasz się z ofertami banków. Będziesz w stanie ocenić, która z nich cechuje się najniższym oprocentowaniem kredytu oraz z jakimi kosztami będziesz musiał się liczyć (mówi o tym RRSO). Co więcej, wniosek o kredyt możesz złożyć on-line, aby oszczędzić czas. Najczęściej jest on bardzo szybko rozpatrywany.

Pamiętaj jednak, że koszty kredytu podane w Internecie, nie będą identyczne z tymi w realnie przedstawionej Ci ofercie. Wszak zależą one od oprocentowania na wysokość którego wpłynie to, czy kupisz auto nowe, czy używane oraz to, jak długo będziesz spłacać kredyt na samochód. Im dłuższy okres kredytowania, tym niższa rata, ale wyższy całkowity koszt kredytu.

Pamiętaj o kalkulacji kosztów

Zanim dostaniesz kredyt, bank oceni Twoją zdolność kredytową, która zależy od wysokości Twoich zarobków oraz od stabilności zatrudnienia. Ważne jest także, ile osób masz na utrzymaniu i ile pieniędzy przeznaczasz na rachunki. Bardzo istotna jest także Twoja historia kredytowa. Jeśli już kiedyś spłacałeś regularnie kredyt, uzyskanie kolejnego będzie dużo prostsze.

Jeśli wybierzesz pojazd ponad Twoje możliwości finansowe, bank oczywiście nie pożyczy Ci pieniędzy i cały proces szukania kredytu będziesz musiał zacząć od nowa. Dlatego, aby zaoszczędzić czas, już wcześniej oceń, czy podołasz spłacie pojazdu. W tym celu skorzystaj z kalkulatora kredytowego, który wylicza wysokość rat. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy Twój budżet je udźwignie.

Skorzystaj z szybkiej pomocy

Nie zawsze mamy czas na analizowanie ofert dostępnych w Internecie. Jest jednak sposób na to, abyś nie musiał tego robić a jednocześnie bez wychodzenia z domu, dostał ofertę dopasowaną do zadeklarowanych przez Ciebie potrzeb (która jednocześnie nie będzie marketingowym chwytem). Uzyskasz ją korzystając z usług pośrednika kredytowego, który dodatkowo zrobi to za darmo.

Dostarczy Ci on konkretne oferty z banków, które po zapoznaniu się z Twoimi wymaganiami, zdecydują się przyznać Ci kredyt. Ty sam musisz jedynie wybrać tą ofertę, która odpowiada Ci najbardziej. Dzięki temu kolejny raz zaoszczędzisz cenny czas.

Oceń swoje finansowe możliwości

Sięgnięcie po kredyt na samochód nie jest trudnym zadaniem, o ile dobrze się do tego przygotujesz oraz właściwie określisz swoje realne możliwości finansowe. Pamiętaj, aby dobrze przekalkulować, czy będziesz w stanie spłacać miesięczne raty. Obciążą one Twój budżet, podobnie zresztą jak i koszt utrzymania kupionego pojazdu. Bądź rozsądny, aby nie wpaść w spiralę długów.