Manicure z nutką fantazji

nails-865121_640Dla kobiet, które lubią ciekawe dodatki i zadbane dłonie, świetną propozycją może być wykonanie manicure’u klasycznego w trochę inny sposób. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się malowanie na paznokciach różnych wzorów, napisów czy postaci z bajek. Taki manicure jest bardzo popularny i można go wykonać w większości salonów kosmetycznych, np. w Easy Nails.

Już jakiś czas temu zagraniczne oraz polskie gwiazdy prezentowały paznokcie z przeróżnymi motywami. W chwili obecnej każda kobieta może mieć na swoich paznokciach kwiatki, kreski, kropki, serca, postacie z bajek i różne inne obrazki. Panie lubiące różnorodność nie muszą ograniczać się do jednego wzoru. W końcu u rąk mamy dziesięć paznokci, a każdy z nich może być inaczej pomalowany. Oczywiście nie należy przesadzać z ilością zdobień. Trzeba pamiętać o zachowaniu podobnej gamy kolorystycznej.

Na paznokciach można namalować praktycznie wszystko. Jakość takiego manicure’u uzależniona jest od umiejętności manualnych kosmetyczki i jej kreatywności. Często klientki salonów kosmetycznych chcą, aby stworzyć na ich paznokciach minihistoryjkę, gdzie każdy paznokieć jest kolejnym elementem większej całości. Wzory mogą być inspirowane każdą dziedziną życia- pracą, zainteresowaniami czy też ulubionym filmem lub książką.

Malowanie tak różnych wzorów na płytce paznokcia nie jest łatwe. Wymaga dużej precyzji, cierpliwości i oczywiście talentu. Dlatego manicure tego typu warto wykonać w gabinecie kosmetycznym, który posiada doświadczenie w tej dziedzinie i dobrą opinię klientek.
Większość kosmetyczek ma swoje ulubione motywy, które chętnie poleca. Większy problem może stanowić dla nich wykonanie wzoru przyniesionego przez klientkę. Zwłaszcza jeśli mają go wykonać po raz pierwszy. W takim przypadku dobrym pomysłem jest znalezienie kosmetyczki, która posiada duży zmysł artystyczny.

Kosz takiego manicure’u uzależniony jest od skomplikowania wzoru. Im bardziej szczegółowe zdobienie, które zawiera dużo detali, tym wyższa cena zabiegu. Całkowita cena takiego manicure’u obejmuje nie tylko wykonanie zdobienia, ale także wszystkie czynności pielęgnacyjne (np. opiłowanie i usunięcie skórek).

Dodaj komentarz