Najczęstsze problemy ze stopami i jak sobie z nimi radzić?

havaianasPraktycznie każda kobieta ma jakieś problemy ze stopami. Niestety stopy nie są łatwe do pielęgnacji. Jednakże brzydkie stopy są prawdziwym naszym utrapieniem- wyglądają źle, bolą podczas chodzenia.

Słowem z brzydkimi stopami nie można czuć się piękną kobietą. Jakie są najczęstsze problemy ze stopami i jak sobie z nimi poradzić?

Nadmiar zrogowaciałego naskórka

Naszym podstawowym problemem jest nadmiar zrogowaciałego naskórka na stopach szczególnie w obrębie pięt. Taki naskórek nie tylko brzydko wygląda, lecz również często prowadzi do trudno gojących się pęknięć skóry. Idealnym zabiegiem, który nam pomoże uporać się z tym problemem jest pedicure. Zabieg ten składa się z kilku etapów. Na początek skóra stóp rozmiękczana jest w specjalnie przygotowanej kąpieli, następnie zaś kosmetyczka za pomocą frezarki albo innych urządzeń usuwa zrogowaciały naskórek. Później na stopę nakładane są jeszcze maseczki albo balsamy, aby ją nawilżyć. Na koniec zaś usuwane są skórki dookoła paznokci, a same paznokcie są obcinane i ładnie malowane. Tutaj wyjątkową techniką, która jest coraz bardziej popularna jest pedicure hybrydowy w Krakowie i innych miastach.

Oderwana część płytki paznokcia

Czasem jednak zwykły pedicure nie wystarczy, Niestety czasem bowiem zdarza się, że czy to na skutek urazu czy choroby część płytki paznokciowej odrywa się. Dzisiaj na szczęście dostępna jest już rekonstrukcja paznokci stóp. Technika ta polega na tym, że brakującą część paznokcia uzupełnia się specjalną płytką żelową. Dzięki temu będziemy dobrze wyglądać i pozbędziemy się dolegliwości bólowych podczas chodzenia. Sprawdź ofertę rekonstrukcji paznokci stóp na stronie http://jadoreinstytut.com/pedicure/

Odciski

Kolejną zmorą naszych pięt są odciski. Zazwyczaj odciski pojawiają się np. po chodzeniu po górach, po całym dniu spędzonym na wysokich obcasach itp. Jednak generalnie one dość szybko ustępują. Czasami jednak nie możemy sobie z nimi poradzić i to pomimo stosowania wielu maści i kremów. Wtedy warto udać się do specjalisty, który oceni co to dokładnie za odciski, jak najlepiej go usunąć oraz który następnie usunie go. Takie profesjonalne usuwanie odcisków pomoże nam na długi czas.

Dodaj komentarz