Gorący temat na lato – depilacja ciała

ballet-dancer-865027_640Nie wiesz jak pozbyć się zbędnych włosków? Która metoda jest najlepsza? Skorzystaj z naszych rad.

Marzeniem każdej kobiety jest  zadbane ciało, aby uzyskać taki efekt należy stosować zdrową dietę, pić zalecaną ilość płynów, a także prowadzić aktywny tryb życia. Jeżeli sumiennie zastosujemy się do tych wskazówek  nasza sylwetka zmieni się na bardziej smukła, a skóra będzie jędrna oraz odżywiona. Dodatkowo ciało prezentuje się jeszcze piękniej, gdy jest lekko opalone, czuli uroczo muśnięte słońcem. Efekt taki uzyskamy korzystając z balsamów brązujących, bronzerów albo zażywając kąpieli słonecznych. Nie można jednak zapomnieć o jeszcze jednym istotnym zabiegu – depilacji zbędnego owłosienia.

Gdy chcemy usunąć niechciane włoski mamy do wyboru wiele różnych metod depilacji. Większość kobiet używa w tym celu maszynki do golenia, która daje zadowalający, lecz krótkotrwały efekt, utrzymujący się  do 2-3 dni. Możemy skorzystać również ze specjalnych kremów do depilacji, które pod wpływem substancji chemicznych rozpuszczają włoski. Natomiast panie nieobawiające się odczucia bólu podczas zabiegu, mogą zdecydować się na plastry z woskiem lub pastę cukrową. Substancje te, po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury, nakłada się na wybrany obszar, a następnie odrywa na zimno wraz ze zbędnym owłosieniem. Jak widzimy metody dość drastyczne, ale za to bardzo skuteczne. Zaleca się również skorzystanie z lamp świetlnych w profesjonalnych salonach kosmetycznych, np. lampy IPL we Wrocławiu http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-ipl/fotodepilacja-ipl. Ten zabieg daje znakomite efekty, ponieważ promienie docierają do mieszka włosowego, który ulega zniszczeniu, a także utrudniona jest możliwość regeneracji pozostałych cebulek. Naświetlaniu mogą być poddane dowolne partie ciała, np. nogi, ręce, bikini, wąsik. Dzięki tej metodzie możemy cieszyć się gładką skórą przez dłuższy okres, a przy tym zaoszczędzimy czas, który trzeba by poświęcić na inne sposoby depilacji.

Wśród tylu różnych metod usuwania zbędnego owłosienia zadbana kobieta wybierze najlepszy sposób dla siebie. Pamiętajmy jednak o tym, że każda skóra jest inna i nie wszystkie sposoby będą dla niej zdrowe, np. krem chemiczny może uczulać. Natomiast osobom z pękającymi naczynkami nie zaleca się zabiegów z użyciem podgrzanych materiałów.

Dodaj komentarz