Kamera samochodowa w lusterku?

rejestrator_trasy_xblitz_mirror_2016O zaletach posiadania kamery samochodowej pisano już wiele. Nie pozostawia więc wątpliwości, że sprzęt taki posiadać warto. Na jaki model się jednak zdecydować, aby nie wydać zbyt dużo pieniędzy, a kupić solidną kamerę, która będzie niezawodna?

Podstawowe cechy rejestratora jazdy

Oczywiście jakość sprzętu zależy zarówno od jego parametrów jak i klasy materiałów, z jakich został wykonany. Najbardziej istotnym parametrem w tym przypadku jest oczywiście jakość nagrania. Aktualnie niemal wszystkie dostępne na rynku kamery rejestrują obraz w rozdzielczości Full HD 1920x1080p, która pozwala na wyraźne zapisanie numerów rejestracyjnych sprawcy wypadku, który postanowił uciec z miejsca zdarzenia. Nie bez znaczenia pozostaje także kąt nagrywania, który zwykle wynosi 120 stopni. Istnieją jednak kamery, które rejestrują obraz o kącie 150 a nawet 180 stopni. Ważne jest jednak to, aby na obrazie mieściły się przynajmniej dwa pasy ruchu i pobocze. Warto także zwrócić uwagę, jak dużo traci obraz na jakości, gdy jest ciemno, bądź pada deszcz, a ulicę spowija mgła. Ważną kwestią jest również ilość miejsca w pamięci. Im więcej miejsca, tym lepiej. Należy jednak pamiętać, że im lepsza jakość nagrania, tym więcej miejsca zajmie plik. Dlatego bardzo przydatna jest także funkcja zapisywania w pętli, która pozwala na nadpisywanie nowych filmów na tych starych, gdy skończy się miejsce. A co w przypadku, gdy film jest ważny, bowiem zarejestrował wypadek? Z pomocą przychodzi G-sensor, który w przypadku uderzenia bądź gwałtownego hamowania automatycznie zabezpiecza plik przed nadpisaniem bądź przypadkowym usunięciem.

Kamera samochodowa w lusterku? Dlaczego nie!

Kamera samochodowa w lusterku wstecznym to świetne rozwiązanie dla każdego, komu przeszkadza nawet najmniejsza rzecz na przedniej szybie. Zamontowanie wstecznego lusterka z wbudowaną kamerą rozwiązuje ten problem i zaoszczędza miejsce. Jaką kamerę wybrać? Najlepiej zdecydować się na model renomowanej marki, wykonany z wysokiej jakości materiałów, np. Xblitz Mirror 2016. Posiada on bowiem nienaganną cenę oraz pozytywne oceny użytkowników. W Internecie można obejrzeć również filmy nagrane za pomocą tej kamery. Niezależnie od modelu, na który się zdecydujesz, warto przeszukać Internet i obejrzeć testowe filmiki nagrane tym sprzętem, aby zobacz, jaki jest rzeczywisty zarejestrowany obraz. Zwracając uwagę na wszystkie te elementy, na pewno kupisz dobry sprzęt, który nigdy Cię nie zawiedzie.

Dodaj komentarz