Kamera samochodowa w lusterku?

rejestrator_trasy_xblitz_mirror_2016O zaletach posiadania kamery samochodowej pisano już wiele. Nie pozostawia więc wątpliwości, że sprzęt taki posiadać warto. Na jaki model się jednak zdecydować, aby nie wydać zbyt dużo pieniędzy, a kupić solidną kamerę, która będzie niezawodna?

Podstawowe cechy rejestratora jazdy

Oczywiście jakość sprzętu zależy zarówno od jego parametrów jak i klasy materiałów, z jakich został wykonany. Najbardziej istotnym parametrem w tym przypadku jest oczywiście jakość nagrania. Aktualnie niemal wszystkie dostępne na rynku kamery rejestrują obraz w rozdzielczości Full HD 1920x1080p, która pozwala na wyraźne zapisanie numerów rejestracyjnych sprawcy wypadku, który postanowił uciec z miejsca zdarzenia. Nie bez znaczenia pozostaje także kąt nagrywania, który zwykle wynosi 120 stopni. Istnieją jednak kamery, które rejestrują obraz o kącie 150 a nawet 180 stopni. Ważne jest jednak to, aby na obrazie mieściły się przynajmniej dwa pasy ruchu i pobocze. Warto także zwrócić uwagę, jak dużo traci obraz na jakości, gdy jest ciemno, bądź pada deszcz, a ulicę spowija mgła. Ważną kwestią jest również ilość miejsca w pamięci. Im więcej miejsca, tym lepiej. Należy jednak pamiętać, że im lepsza jakość nagrania, tym więcej miejsca zajmie plik. Dlatego bardzo przydatna jest także funkcja zapisywania w pętli, która pozwala na nadpisywanie nowych filmów na tych starych, gdy skończy się miejsce. A co w przypadku, gdy film jest ważny, bowiem zarejestrował wypadek? Z pomocą przychodzi G-sensor, który w przypadku uderzenia bądź gwałtownego hamowania automatycznie zabezpiecza plik przed nadpisaniem bądź przypadkowym usunięciem.

Kamera samochodowa w lusterku? Dlaczego nie!

Kamera samochodowa w lusterku wstecznym to świetne rozwiązanie dla każdego, komu przeszkadza nawet najmniejsza rzecz na przedniej szybie. Zamontowanie wstecznego lusterka z wbudowaną kamerą rozwiązuje ten problem i zaoszczędza miejsce. Jaką kamerę wybrać? Najlepiej zdecydować się na model renomowanej marki, wykonany z wysokiej jakości materiałów, np. Xblitz Mirror 2016. Posiada on bowiem nienaganną cenę oraz pozytywne oceny użytkowników. W Internecie można obejrzeć również filmy nagrane za pomocą tej kamery. Niezależnie od modelu, na który się zdecydujesz, warto przeszukać Internet i obejrzeć testowe filmiki nagrane tym sprzętem, aby zobacz, jaki jest rzeczywisty zarejestrowany obraz. Zwracając uwagę na wszystkie te elementy, na pewno kupisz dobry sprzęt, który nigdy Cię nie zawiedzie.