O czym należy pamiętać wypożyczając samochód?

auto-1549095_640

Samochody często się psują. Jednak w sytuacji, w której życie uzależnione jest od samochodu, bo na przykład na co dzień jeździsz nim do pracy, może zdarzyć się, że zmuszony będziesz skorzystać z usług wypożyczalni. Wtedy warto wiedzieć czego się spodziewać i o czym należy pamiętać.

Ile to wszystko kosztuje? 

Cenniki wypożyczalni samochodowych nieco różnią się od siebie. Ma na to wpływ wiele czynników. Przede wszystkim wypożyczany samochód – im lepszy, tym droższy. Cena za dobę wypożyczenia również jest inna w zależności od okresu czasu, na jaki wypożyczasz pojazd. Im krócej, tym doba droższa, dlatego właśnie warto porównać cenniki kilku firm, aby wybrać tę najlepszą. Samochód może być podstawiony we wskazane przez Ciebie miejsce lub wzięty bezpośrednio z wypożyczalni. Najlepsze wypożyczalnie samochodów, np. http://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-pszczyna/, oddają do dyspozycji klienta samochód z pełnym bakiem. Każde następne tankowanie zależy od Ciebie oraz od trasy, jaką zamierzasz pokonać. Aby wypożyczyć samochód potrzebne będą dwa dokumenty: ważny dowód osobisty lub paszport oraz, oczywiście, ważne prawo jazdy. Zazwyczaj samochody z wypożyczalni posiadają pełny pakiet Assistance, jednak warto wykupić osobne ubezpieczenie, które uchroni Cię przed niespodziewanymi wydatkami w razie stłuczki lub kolizji.

Troszkę się przedłużyło… 

Jasne, może się zdarzyć, że wypożyczysz samochód na dwie doby, ale okaże się, że będziesz potrzebować go dłużej. W większości dobrych wypożyczalni, np. http://yourcar.pl/, nie będzie to problem, jednak taką sytuację należy zgłosić. Najlepiej wcześniej – około 12 godzin przed planowanym czasem oddania auta. Jeżeli przedłużenie wypożyczenia nie zostanie zgłoszone i zaakceptowane przez pracownika firmy, może on zgłosić kradzież samochodu na policji. To samo tyczy się wyjazdów za granicę. Owszem, wypożyczonym samochodem można pojechać poza granice Polski, jednak taki fakt również należy bezzwłocznie zgłosić. Tym bardziej, że niektóre wypożyczalnie nie zgadzają się na wjazd na teren różnych państw. Zagraniczny wyjazd również musi być zgłoszony i zaakceptowany. Należy więc sprawdzić wszystkie aktualne warunki wypożyczenia samochodu lub dopytać o nie pracownika firmy.

Dodaj komentarz