Remont garażu – co na podłogę?

Wybór odpowiedniej podłogi do garażu wcale nie jest taki łatwy na jaki może wyglądać, bo przecież trzeba wybrać coś co będzie służyć dłużej niż tylko kilka lat. Nawierzchnia musi więc być trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne no i oczywiście, łatwa w czyszczeniu. Garaż to jednak miejsce, w którym ciągle coś się rozlewa, kurzy. 

Jaka posadzka do garażu będzie najlepsza? 

Przyjęło się, że na posadzkę w garażu najlepszy jest beton, przede wszystkim ze względu na niską ceną. Jednak nie jest to praktyczne rozwiązanie, bo materiał ten z biegiem lat zaczyna się kruszyć czy pojawiać się pęknięcia spowodowane np. upadkiem czegoś ciężkiego, o co przecież w garażu nietrudno. Betonowa posadzka jest też kłopotliwa w utrzymaniu czystości, bo ze względu na swą strukturę każde zabrudzenie wsiąka do środka, stwarzając przy tym brzydkie plamy, niemalże niemożliwe do usunięcia. W garażu ważne jest też bezpieczeństwo, więc posadzka do garażu nie może być śliska, dlatego płytki ceramiczne też nie bardzo się sprawdzą, co więc nam zostaje? Posadzka żywiczna będzie najlepszym rozwiązaniem do tego pomieszczenia. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na trwałość, odporność za zabrudzenia i różne środki chemiczne oraz estetykę. Dodatkowo, posadzka żywiczna jest też łatwa w utrzymaniu czystości – tworzy bezspoinową nawierzchnię, więc nie zbierają się zabrudzenia na łączeniu jak to bywa w przypadku fug. 

Jak wygląda przygotowanie nawierzchni pod taką posadzkę? 

Aby nasza podłoga wytrzymała wiele lat, bardzo dużą odgrywa właściwe przygotowanie nawierzchni pod nią. Powierzchnia pod posadzkę z żywicy http://www.centrumposadzek.com.pl/ musi być sucha, bez plam z oleju czy innych substancji, które mogłyby ją uszkodzić czy sprawić, że posadzka nie będzie się trzymać. Jak więc pozbyć się plam? Używając specjalnego środka do tego przeznaczonego, inne chemiczne substancje mogłyby źle wpłynąć na posadzkę. Innym sposobem jest przeszlifowanie nawierzchni szlifierką do posadzek, sprzęt też można wypożyczyć lub po prostu zlecić wykonanie tego zadania ekipie remontowej.