Przygotowanie auta do sezonu wiosenno-letniego

bmw-suv-all-terrain-vehicle-fog-89784Co prawda, sezon wiosenny zaczął się już dawno, jednak niektórzy jeszcze jeżdżą na oponach zimowych. Czasami zdarza się też, że nawet w kwietniu czy maju spadnie śnieg, dlatego czekamy z wszelkimi przygotowaniami nawet do lata. Co warto zrobić w aucie, by w pełni przygotować je do wiosenno-letniego sezonu?

Zmiana opon

Zmiana opon z zimowych na letnie to oczywiście podstawa. Jest to ważne nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także jeśli chodzi o względy eksploatacyjne i ekonomiczne. Musimy pamiętać, że opony zimowe nieco inaczej zachowują się przy wysokich temperaturach, a poza tym szybciej się zużywają w okresie letnim. Według specjalistów opony powinniśmy zmienić na letnie już w chwili, kiedy od kilku dni temperatura na dworze przekracza 7 stopni. Jeśli korzystamy z opon z poprzedniego sezony, pamiętajmy by sprawdzić ich stan. Opony nie powinny liczyć więcej niż 10 lat.

Mycie samochodu

Mimo że wydaje nam się, że w sezonie zimowym nasz samochód mniej się brudzi, jesteśmy w błędzie. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że np. sól drogowa, którą sypane są ulice, nie tylko świetnie się osadza na samochodzie, ale także przyspiesza jego korozję. Warto więc na początek odwiedzić myjnię bezdotykową, by dokładnie umyć podwozie oraz nadkola. Po wstępnym myciu bierzemy się za karoserię i zabezpieczamy ją woskiem.

Warto też zadbać o dokładne wysprzątanie wnętrza samochodu. Po zimie w naszym aucie zbierają się różne brudy – zwłaszcza po błocie i śniegu, które wnosiliśmy na butach w czasie zimy. Warto dokładnie wyprać wycieraczki i odkurzyć przestrzeń pod siedzeniami. Po tym okresie często mamy problemy z wilgocią w samochodzie. Rozwiązaniem może być wystawienie auta na słońce z otwartymi szybami.

Sprawdzenie stanu technicznego

Zwróćmy uwagę na stan tarczy i bębnów hamulcowych. Sprawdźmy też poziom płynów eksploatacyjnych, układ wentylacji oraz klimatyzacji. Warto w tym okresie wybrać się na szczegółową diagnostykę samochodu na stację kontroli pojazdu. Jeśli szukacie dobrych diagnostyków w Zielonej Górze, zajrzyjcie na stronę: http://www.bmw-service-fialkowski.pl/.

Dodaj komentarz