Skuteczna pomoc drogowa – jak wybrać?

IMG_0179

Wybierając się w dalszą podróż, warto wcześniej zabezpieczyć na wypadek niespodziewanej sytuacji na drodze. Aby oszczędzić sobie nerwów i stresu, dobrze mieć przy sobie dane kontaktowe wybranej wcześniej pomocy drogowej. Wybór natomiast nie jest łatwy, ponieważ na rynku istnieje wiele firm świadczących usługi w tym zakresie. Czym więc kierować się przy wyborze tej najlepszej i na co zwrócić szczególną uwagę?

Sprzęt, oferta, ceny

Wybierając pomoc drogową należy, zwrócić uwagę na wiele elementów. Przeglądając Internet, warto porównać ze sobą oferty kilkunastu firm i dopiero po dobrym rozpoznaniu rynku wybrać odpowiednią. Pierwszym punktem są referencje i doświadczenie. Często opinie znajomych i przyjaciół są o wiele przydatniejsze, niż internetowy PR na stronie. Zwróć uwagę również na sprzęt, jakim dana firma dysponuje. Więcej różnorodnych pojazdów gwarantuje, że profesjonaliści poradzą sobie nawet w trudnych sytuacjach. Dobra firma, poza usługami z zakresu pomocy drogowej, powinna również prowadzić działanie w zakresie naprawy uszkodzonego samochodu. Naprawdę profesjonalne firmy, jak np. http://anhol.pl/, oferują naprawy mniejszych usterek na miejscu wypadku. Jeżeli szkody wywołane kolizją lub awarią auta są większe, firma powinna odholować samochód do wskazanego warsztatu lub własnego serwisu. Warto zwrócić również uwagę, czy wybrany zakład posiada w ofercie zastępcze samochody dla swoich klientów oraz strzeżony i bezpłatny parking.

W każdej chwili

Twój samochód nie będzie czekał z awarią na dogodny dla Ciebie termin – może zepsuć się w każdym momencie. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrana przez Ciebie pomoc drogowa świadczyła usługi 24 godziny na dobę, niezależnie od dnia tygodnia i obowiązujących świąt. To właśnie w święta ludzie spiesząc się do rodziny, jeżdżą mniej uważnie i dochodzi do największej liczby drogowych wypadków. Nie bez znaczenia pozostaje również obszar działania firmy oraz czy świadczy ona usługi również na autostradach i drogach ekspresowych. W przypadku kolizji lub awarii zadzwoń po wybraną pomoc drogową, zadbaj o odpowiednie oświetlenie oraz oznaczenie samochodu i czekaj w bezpiecznej odległości na przyjazd lawety. Jeżeli numer do wybranej pomocy drogowej przygotujesz sobie wcześniej, zaoszczędzisz sobie wielu nerwów i stresu.

Dodaj komentarz