Na co musimy uważać, wypożyczając samochód?

pexels-photo-461890Sztuczki, ukryte koszty, dodatkowe opłaty i niespodzianki, które w umowie zwykle zapisane są małym druczkiem. Co zrobić, by wypożyczyć samochód i nie martwić się na zapas? Jak bronić się przed nieuczciwymi sztuczkami wypożyczalni? Zapraszamy do lektury naszego poradnika!

Full>Empty – tego się wystrzegaj

Zwykle skuszeni atrakcyjną ceną, wybieramy wypożyczalnię, która jest pozornie tańsza niż inne. Dlaczego tylko pozornie? Jak wiadomo, wypożyczalnie chcą zarobić. W porównywarkach cenowych cena jest niska, by zdobyć jak najwięcej klientów. A potem? Potem wypożyczalnia odbija sobie te niskie ceny dodatkowymi opłatami. Popularną sztuczką ostatnio jest oferta Full>Empty. Otóż wypożyczamy auto z pełnym bakiem, a oddajemy z pustym. A to oznacza, że wypożyczalnia „funduje” nam bak paliwa. Opłata za wypożyczenia auta wzbogacona jest więc o koszt paliwa. I to wcale nie mały wydatek, bo paliwo w wypożyczalniach jest dużo droższe niż na stacjach. Lepiej więc wybrać opcję FULL>FULL.

Zwrot samochodu bez pracownika wypożyczalni

Czasami zdarza się, że auta oddawane są bez obecności pracownika wypożyczalni. Zwykle wtedy, gdy oddajemy samochód po godzinach pracy wypożyczalni albo gdy np. spieszy nam się na samolot. Wówczas na miejscu zamontowane są specjalne skrzynki na kluczyki do auta. Niewiele osób wie, że jeśli nie mamy wykupionego pełnego ubezpieczenia samochodu, będziemy musieli płacić za wszelkie ewentualne szkody, które powstaną od momentu oddania auta aż do pojawienia się pracownika. Jeśli nie mamy takiej potrzeby, lepiej wypożyczać auto w godzinach pracy wypożyczalni.

Wyłączenie z ubezpieczenia

Zapewne zdajecie sobie sprawę z tego, że jeśli spowodujecie wypadek pod wpływem alkoholu czy narkotyków, ubezpieczenie nie będzie Was obejmowało. Wówczas za wszelkie zniszczenia samochodu będziecie musieli zapłacić sami. Ale ubezpieczenie stracicie również w przypadku jakiegokolwiek naruszenia przepisów – nawet jeśli w czasie wypadku jechaliście z prędkością tylko 5 km/h większą niż dozwolona

Szukasz wypożyczalni samochodów w Sosnowcu? Sprawdź: https://www.yourcar.pl/sosnowiec.

Dodaj komentarz