Instrukcja obsługi brzytwy do golenia – to warto wiedzieć!

beardBrzytwy do golenia są synonimem prawdziwego mężczyzny. Jeszcze 100 lat temu żaden szanujący się dżentelmen nie zdecydowałby się na użycie maszynki, panowała wtedy również moda na gładką skórę bez zarostu. Po fali mody na jednorazówki, czy też maszynki elektryczne, coraz więcej mężczyzn decyduje się na powrót do tradycji i goli się brzytwą.

Brzytwy do golenia – poradnik prawdziwego mężczyzny

Golenie się brzytwą należy rozpocząć od nałożenia odpowiedniego kosmetyku. Zatem najlepszym wyborem są produkty, które wytwarzają gęstą pianę. Najlepiej sprawdzą się mydła do golenia w formie kostki, czy też kremu. Ewentualnie kosmetyki na bazie gliceryny, dzięki którym zarost jest doskonale zmiękczony. Duże znaczenie ma tutaj dobór pędzla, może on być z naturalnego włosia borsuka. Dzięki temu łatwo nałożyć pianę, tutaj trzeba pamiętać o jej dużej grubości. Mężczyźni, którzy mają bardzo duży zarost powinni dodatkowo umyć twarz ciepłą wodą, aby zarost był miękki.

Brzytwy do golenia – bo rodzaj ma znaczenie

Przy wyborze brzytwy do golenia męskiego zarostu warto zwrócić uwagę na rodzaj ostrza. Może to być stal węglowa, którą łatwo się ostrzy. Doskonałym wyborem jest też brzytwa z ostrzem ze stali nierdzewnej. Najdroższa to stal damasceńska. Jednak nie wybór materiału ostrza jest tak ważny, jak jego czoło, czyli kształt. Czoło okrągłe i półogrągłe jest uniwersalne i idealnie sprawdzi się dla początkujących. Czoło kwadratowe i haczykowate polecane jest dla mężczyzn z doświadczeniem w goleniu brzytwą.
brzytwa-do-golenia

Jak golić się brzytwą – poradnik

Brzytwa do golenia dla mężczyzny niewątpliwie umożliwia doskonałe ogolenie się. Przywodzi też na myśl prawdziwych dżentelmenów. Zatem coraz więcej Panów decyduje się na taką formę golenia. Wbrew skojarzeniom nie jest to trudna sztuka, ani też niebezpieczna. Przede wszystkim kluczową rolę odgrywa zmiękczenie zarostu. Zatem po nałożeniu piany należy przeciągnąć brzytwę po specjalnym skórzanym pasie. Tutaj należy pamiętać, aby przesuwać brzytwę od siebie i do siebie, oczywiście odwróconym ostrzem. Po nałożeniu jednej warstwy piany, ponownie wykonujemy tę czynność i przechodzimy do golenia. Przede wszystkim brzytwa do golenia dla mężczyzny powinna znajdować się pod kątem 30 stopni. To najlepsza metoda dla początkujących, gdy osiągnie się już wprawę to kąt nachylenia może wynosić 15 stopni. Na początku należy zawsze golić się z włosem, gdzie zarost nie może być dłuższy niż dwudniowy, czy trzydniowy. Również warto pamiętać, aby golenie rozpocząć od najbezpieczniejszych miejsc, czyli policzków, a dopiero później przejść do golenia zarostu przy jabłku Adama. Również mężczyźni, którzy nie czują się jeszcze zbyt pewnie mogą dogalać pewne miejsca zwykłą maszynką, ale wraz z częstym goleniem brzytwą nabędą biegłości. Niewątpliwie istotne jest też napięcie skóry. Brzytwa do golenia dla mężczyzny powinna poruszać się płynnie, po napiętej równomiernie skórze. Można ją podtrzymywać drugą ręką, a dodatkowo wypychać językiem. Oczywiście może się zdarzyć skaleczenie skóry, tutaj pomocny będzie Ałun.

Pomocne wskazówki przy goleniu się brzytwą

Przed rozpoczęciem golenia należy ostrze zmoczyć w bardzo ciepłej wodzie. Zawsze należy pamiętać, aby używać obu rąk. Brzytwy do golenia męskiego zarostu wcale nie są trudne w obsłudze, wystarczy tylko ćwiczy, bo praktyka przecież jest ważna. Gdy już ma się doświadczenie w takim goleniu, najlepiej zacząć od golenia baczków, następnie przejść do golenia policzków, szyi, brody i ewentualnie wąsa. Po ogoleniu należy umyć twarz w zimnej wodzie, która złagodzi ewentualne podrażnienia. Następnie można użyć kosmetyków w rodzaju żeli po goleniu, ewentualnie wody kolońskiej. Po całym zabiegu należy też zadbać o brzytwę i dokładnie ją wymyć oraz wysuszyć. Pozostaje już tylko cieszyć się gładką skórą w męskim wydaniu.

Brzytwy do golenia męskiego zarostu to absolutny must have dla każdego prawdziwego dżentelmena, który ceni tradycyjne rozwiązania. Brzytwa niewątpliwie kojarzy się z męskością. Taka forma golenia staje się coraz bardziej popularna. To iście męski rytuał w najlepszym wydaniu.