Dlaczego szkło hartowane na telefon to dobry wybór?

szklo_hartowane_24
Rynek akcesoriów do telefonów jest tak szeroki, że właściwie trudno jest laikowi wybrać na nim coś, co faktycznie jest niezbędne do użytkowania telefonu. Dodatkowo, zewsząd dopadają nas kampanie marketingowe, według których tylko jeden produkt jest naprawdę idealny dla nas i naszego telefonu, a inne mogą być wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Nowością na rynku akcesoriów do telefonów komórkowych jest szkło hartowane na telefon. Dlaczego to właśnie ono przegoniło wszelkie pokrowce i folie chroniące dotychczas ekrany dotykowe?
Twardość szkła deklasuje popularną folię na telefon

Najczęstszym rywalem szkła hartowanego na telefon jest rzecz jasna klasyczna folia, którą można przykleić na wyświetlacz. Niestety, nie spełnia ona swoich założeń tak dobrze, jak ma to miejsce w przypadku szkła. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jej twardość jest zupełnie inna. Co więcej, często bywają przypadki, że folia gorszej jakości niszczy ekran wyświetlacza, zostawiając na nim nieestetyczne smugi – albo w ogóle nie chce się od niego odkleić. Zamiast więc szukać odpowiedniej folii, warto po prostu skorzystać z nowoczesnych rozwiązań i zdecydować się na szkło hartowane na telefon.
W smartfonach nie może zabraknąć szkła hartowanego

Podstawową cechą szkła jest ochrona wyświetlacza dotykowego telefonu. Trzeba mieć na uwadze, że materiał ten w żaden sposób nie chroni całego telefonu podczas upadku – niema właściwości antywstrząsowych oraz nie spowoduje, że telefon po uderzeniu nie rozpadnie się na małe części. Przyjmie natomiast na siebie wszelkie uszkodzenia, które mogą zagrozić wyświetlaczowi, czyli najczęściej zarysowania od kluczy czy drobnych monet. W przypadku szkła hartowanego na telefon można mówić o wygodnym zabezpieczeniu wyświetlacza przed najbardziej klasycznymi urazami, na które narażony jest wyświetlacz, czy to w torebce, czy w kieszeni spodni.
Idealne przyleganie do powierzchni ekranu

Ze względu na ogromną twardość oraz specjalne wytapianie i hartowanie w substancjach chemicznych, szkło hartowane na telefon doskonale przylega do powierzchni ekranu – wystarczy odpowiednio dobrać jego typ i rozmiar. W żaden sposób nie przeszkadza w korzystaniu z wszelkich funkcjonalności – nie blokuje funkcji ekranu dotykowego, mniej od niego ulega zabrudzeniom, a dodatkowo również świetnie się prezentuje. Szkło jest cienkie, więc nie widać go na telefonie, co również czyni je bardzo wygodnym. Aplikacja jest prosta – wystarczy być dokładnym oraz nie wyginać materiału. W razie pęknięcia szkło hartowane na telefon nie rozpryskuje się we wszystkie strony, a zachowuje swoją strukturę, niszcząc się od wewnątrz. Sprawia to, że szybka staje się niefunkcjonalna, jednak ekran pozostaje bez zniszczeń – a my nie jesteśmy poranieni od drobnych kawałków szkła.

Dodaj komentarz