Ciekawe pomysły na aranżację wnętrza – styl hampton i styl myśliwski alternatywny

728dedac56778aa57a2b5d522a21e6b3Marzy Ci się wyjątkowe, nietuzinkowe i modne wnętrze? W nadchodzących sezonach w aranżacji wnętrz króluje natura – wnętrza inspirowane krajobrazami, miejscami i przyrodą. Przyjrzyjmy się więc bliżej zyskującym popularność stylom hampton i myśliwskiemu.

Elegancja i delikatność stylu hampton

Styl hampton inspirowany jest domami znajdującymi się w wypoczynkowych miasteczkach Hamptons na wybrzeżu Long Island, a więc zwykle pełne są motywów marinistycznych. Jednak nie one są najważniejsze w dekorowaniu pomieszczeń w stylu hampton. Pierwsze skrzypce gra tutaj kolorystyka. Musi ona być jasna. Przeważają pastelowe barwy – błękity, szarości, beże i łamane biele, które pięknie kontrastują z drewnianymi dodatkami czy podłogami. Mają one za zadanie powiększyć przestrzeń i stworzyć wrażenie swobody i relaksu. Ważne są także duże okna, które dodatkowo „poszerzają” przestrzeń i wpuszczają do pomieszczenia naturalne światło. Wakacyjnego klimatu mają dodać także przeszklone drzwi, długie zasłony z delikatnych tkanin, wiklinowe dodatki, kamienie i muszle. Ważne są także wygodne i eleganckie meble, które dodają pomieszczeniu szyku. Delikatne i proste kanapy można przełamać poduszkami z wyrazistymi wzorami i kolorami. Styl hampton pozostawia dość dużą dowolność w dekorowaniu – najważniejsze, żeby było elegancko, z klasą, a zarazem kojarzyło się z beztroską wakacyjnego wypoczynku.

Alternatywny styl myśliwski

Wszystkim, którzy szukają czegoś bliżej natury prezentujemy salonik w stylu myśliwskim alternatywnym. Od klasycznego wystroju myśliwskiego różni go przede wszystkim ubogość trofeów na ścianach. Mogą się one pojawić, jednak nie są dominującym elementem wystroju. Pomieszczenia w stylu myśliwskim również powinny posiadać jasne ściany, które będą kontrastować z drewnianymi podłogami i belkami pod sufitem. Pomieszczenie rozjaśnić może finezyjna lampa z poroża, ściany przyozdobić można atrapami strzelb myśliwskich czy grawerunkami na łopatach jelenia. Meble z poroża może nie są najtańszym wyborem, jednak na pewno oryginalnym i nietuzinkowym. Sprawią, że pomieszczenie nie będzie wydawać się mroczne i przygnębiające, a magiczne i przywodzące na myśl zaczarowany las.