Fotel biurowy z mechanizmem kołyskowym

fotel
Niewygodne stanowisko pracy może negatywnie wpływać na efektywność pracowników. Dlatego osoby pracujące w biurach powinny korzystać z foteli posiadających mechanizm kołyskowym, który łączy siedzisko z podnośnikiem i podstawą. Dzięki niemu istnieje możliwość ustawienia wysokości, swobodnego kołysania się, a także blokady w pozycji do pracy.

Biuro tak jak każde inne pomieszczenie powinno być urządzone z gustem, jednak akurat w jego przypadku, bardziej istotne jest to, aby było ergonomiczne. Spowodowane jest to faktem, iż nie spędzamy w nim czasu poświęconego na relaks, ale na pracę, która bywa długotrwała i stresująca. Dobór powierzchni stanowiska, komputera, urządzeń biurowych, mebli czy oświetlenia ma duży wpływ na wydajność pracownika.

Podczas pracy w biurze, przez większość czasu, siedzimy przy biurku kilka, a czasem nawet kilkanaście godzin dziennie. Dlatego ważne jest, aby dobrze dostosować ustawienie krzesła i biurka. Praca na niewygodnym fotelu, do tego przy biurku, które jest za wysokie bądź za niskie, może powodować frustracje personelu, a co za tym idzie obniżenie jego efektywności. Poza tym fotel powinien umożliwić również właściwy relaks w czasie kilku chwil, gdy łapiemy oddech. Obowiązkiem pracodawców i przełożonych jest zatem zapewnienie odpowiednich warunków dla swoich podwładnych.

Jeśli zakres wykonywanej przez nas pracy wymaga długiego czasu spędzonego w pozycji siedzącej, nie powinniśmy mieć wątpliwości, że fotel, na którym siedzimy, wywiera olbrzymi wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. W przypadku tego mebla dużo bardziej od jego designu liczy się to czy jest stabilny i dostosowuje się do sylwetki. Powinien być wyprofilowany tak, aby plecy całą swoją powierzchnią mogły do niego przylegać. Kółka gwarantują nie tylko wygodę, ale również dużą mobilność, bez potrzeby wstawania z miejsca. Jego rolą jest umożliwienie swobodnych ruchów ramion siedzącego, jak i ich odpoczynku na wygodnych podłokietnikach. Skutkiem użytkowania niewłaściwie zaprojektowanego fotela, mogą być więc w przyszłości dolegliwości związane z kręgosłupem, układem nerwowym czy mięśniowym.

Fotel biurowy Q-025, który sprzedawany jest przez e-sklep mirat.eu, wyposażono w mechanizm Tilt, czyli kołyskowy mechanizm łączący siedzisko z podnośnikiem i podstawą. Zapewnia on ustawienie wysokości fotela, swobodne kołysanie się, a także blokadę w pozycji do pracy. Funkcja góra-dół z kolei, umożliwia regulację wysokości oparcia, bez konieczności wstawania z krzesła. Mebel pozwala więc na szybkie wyszukanie wygodnej pozycji do siedzenia. Poza tym przystosowany jest do długiej pracy przy biurku, gdyż ma obrotowe i szerokie siedzenie, a także wyprofilowane oparcie, które utrzymuje plecy i zapewnia wsparcie lędźwiowej części kręgosłupa.

Jego siedzisko wykonano z tkaniny membranowej, natomiast oparcie z siatki. Obydwa te elementy dostępne są w kolorze czarnym, zielonym, niebieskim, czerwonym i pomarańczowym. Wybór barw fotela sprawia, że można dopasować go do większości wnętrz biurowych czy domowych gabinetów. Wybierając kolor pamiętajmy, iż niektóre części garderoby, szczególnie latem, mogą zostawiać po sobie ślady na jasnych tapicerkach. Z kolei jaskrawe barwy sprawią, iż będzie on wyróżniającym się punktem w pomieszczeniu i doda mu wyrazu. Mebel zyskuje klasyczny wygląd dzięki czarnej tapicerce w górnej części oparcia i krzyżakowi, który wykonany został z metalu chromowanego.

Ten model wyposażony jest w kółka jezdne, które nadają się do powierzchni dywanowych lub twardych. Wysokość fotela Q-025 waha się między 111, a 120 cm, natomiast wysokość siedziska między 45, a 53 cm. Szerokość mebla wynosi 62 cm, głębokość 50 cm, natomiast cena 244 zł.

Dodaj komentarz