Zrób remont na kredyt

Nabycie nieruchomości następuje najczęściej przy wykorzystaniu możliwości nabycia zobowiązania, jakim jest kredyt hipoteczny. Inwestycja tego rodzaju bez wątpienia pochłania jednak sporo finansów. Często nie wystarcza już na odświeżenie takiego lokum, a tym bardziej generalny remont. Podobna sytuacja następuje w przypadku mieszkań, które już zajmujemy. Nie zawsze dysponujemy środkami, które pozwalają na ich odnowienie. Banki znowu przychodzą z pomocą i coraz częściej oferują kredyt na remont. Sprawdź szczegóły.

Remonty mieszkań Polaków

Z danych statystycznych wynika, że chcielibyśmy odświeżać nasze mieszkania średnio co 5 lat. Niestety na takie prace może pozwolić sobie jedynie 20% Polaków. Przeważnie ściany zostają odmalowane raz na 10 lat, a wymiana podłóg odbywa się jeszcze rzadziej. Brakuje nam środków na remonty łazienek czy wymianę kuchni. Okazuje się, że są to zresztą najdroższe inwestycje, jakie dotyczą zmian we wnętrzach nieruchomości.

Osobną kwestią pozostaje także wymiana wyposażenia mieszkania. Na nowe meble stać nas średnio raz na 10 lat. Przeważnie remontujemy nieruchomość etapami. Rzadko kiedy mamy środki finansowe na generalne remonty. Średnia wartość dokonywanych jednorazowo zmian to około 2-3 tysiące złotych. Nic więc dziwnego, że ostatnią deską ratunku pozostaje bardzo często kredyt gotówkowy. To tego rodzaju zobowiązanie daje szansę na szybkie uporanie się z założonymi pracami.

Kredyt celowy na remont – charakterystyka

Kredyt celowy może okazać się tańszym zobowiązaniem bankowym, ponieważ jest dodatkowo zabezpieczony. Kredytobiorca zgadza się na pewne ograniczenia w zamian za uzyskanie nieco korzystniejszych warunków kredytowych. Bank będzie żądał od niego wykazania realizacji konkretnego celu. W przypadku remontu mogą to być paragony, rachunki, faktury za zakupione materiały czy umowa z wykonawcą wszelkich prac. Środki pozyskane z kredytu mogą być więc przeznaczone jedynie na remont, a kredytobiorca zobowiązuje się z nich dokładnie rozliczyć.

Kredyt gotówkowy na dowolny cel – najważniejsze korzyści

Chociaż w niektórych przypadkach może być nieco droższy niż kredyt celowy, to właśnie ten produkt cieszy się największą popularnością wśród klientów instytucji bankowych. Wszystko dlatego, że bank zupełnie nie ingeruje w cel zaciągania kredytu, a kredytobiorca ma zupełną swobodę w kwestii wydatkowania otrzymanego wsparcia finansowego.

Środki pochodzące z kredytu mogą być podzielone na części i wydane na rozmaite cele. Może to być zakup materiałów niezbędnych do wykonania remontu czy elementów wyposażenia wnętrz, ale pieniądze te mogą zostać również przeznaczone na wypłatę wynagrodzenia dla fachowców, którzy prace remontowe wykonują.

Jak zaciągnąć kredyt na remont?

Proces zaciągania kredytu na remont mieszkania jest identyczny jak w przypadku innych zobowiązań kredytowych. Bank sprawdza naszą zdolność kredytową poprzez weryfikację dochodów oraz danych, jakie zawarte są w Biurze Informacji Kredytowej. Dzisiaj wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć w oddziale banku, ale też drogą telefoniczną oraz online. Przed podpisaniem umowy warto poznać rankingi najlepszych kredytów i wybrać bank, który oferuje najlepsze warunki takiego zobowiązania.