Sucha zabudowa wnętrz – wykorzystanie w mieszkaniu

Sucha zabudowa wnętrz to nie tylko płyty do rozdzielania pomieszczeń lub wykonania ocieplenia wewnątrz domu. Dzięki nim, możemy świetnie zaaranżować mieszkanie, zyskać funkcjonalne meble lub po prostu nadać wnętrzu klimat, na którym nam zależy. Jest wiele inspirujących pomysłów dotyczących wykorzystania suchej zabudowy we wnętrzu. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest szybki i nieskomplikowany montaż oraz łatwe wykończenie powstałych łączeń.

Płyta gipsowo-kartonowa – do czego służy?

Argumentów za stosowaniem systemu suchej zabudowy jest bardzo wiele. Zapewnia on dużą elastyczność i wszechstronność działania. Osoby ceniące sobie estetyczne i wielofunkcyjne rozwiązania polubią ścianki gipsowo-kartonowe ze względu na ich możliwości aranżacyjne. Są one idealnym materiałem na kształtowanie wszelkich skosów, półek, schowków i sufitów podwieszanych. Zatem sucha zabudowa wnętrz pozwala w naprawdę kreatywny sposób, stworzyć różne ciekawe rozwiązania w naszym domu. 

Ważny jest wybór odpowiedniej marki i renomowanego producenta, wtedy będziemy pewni, że materiały są w pełni trwałe. Nie wolno łączyć ze sobą elementów pochodzących od różnych firm, ponieważ nawet nie uzyskamy ochrony gwarancyjnej od producenta, w razie jakichkolwiek usterek.

Zalety suchej zabudowy

Mówiąc o suchej zabudowie najczęściej mamy na myśli rozwiązania oparte na płytach gipsowo-kartonowych, które są powszechnie stosowane. Jednak sucha zabudowa to także płyty gipsowo-włóknowe oraz cementowo-włóknowe. Najczęstsze zalety wymieniane dla suchej zabudowy to:

  • duża swoboda w aranżacji wnętrz,
  • lekka konstrukcja,
  • szybkość montażu,
  • wysokie parametry termoizolacyjne,
  • wysokie parametry ognioochronne,
  • wysokie parametry akustyczne,
  • idealnie gładka powierzchnia ścian i sufitu.

Jest to rozwiązanie, które daje duże możliwości wykorzystania. Techniki są coraz bardziej zaawansowane i z biegiem czasu producenci stworzyli dużo sposobów na użycie tego materiału. Najważniejszy jest pomysł, stworzenie projektu i wybór certyfikowanej firmy w celu zamówienia płyt.

Więcej na stronie: https://termobud.com.pl.