Fototapeta znowu na topie

asian-wall-mural-670839_1280Moda na wystrój ścian wciąż się zmienia – nieustannie. Przechodziliśmy przez modę na kolorowe ściany, wzory z farby malarskiej, tapetę, aż w końcu doszliśmy do fototapety. Moda na fototapetę nie jest nową modą. Bowiem weszła na polski rynek już w latach 80’ i 90’, wywołała zachwyt, a następnie na jakiś czas zniknęła, żeby powrócić z wielkimi zmianami i wywołać jeszcze większy zachwyt. Powszechnie wiadomo, że moda ma to do siebie, że przychodzi, odchodzi i wraca. Tak też jest z fototapetą. Obecnie przeżywa swoje drugie, być może lepsze od tego poprzedniego życie.

Fototapeta jest tak lubiana przede wszystkim przez fakt, że daje niesamowite możliwości, oryginalność i nietuzinkowość. Fotografia na ścianie? Czemu nie. Fototapeta daje możliwość stworzenia własnej fototapety z samodzielnie wybranej fotografii, co jest świetnym pomysłem dla tych, którzy stawiają na oryginalność zamiast popularnego, oklepanego wzoru z szablonu. Jedynym warunkiem przy tego typu projekcie jest bardzo dobra jakość fotografii oraz wysoka rozdzielczość. Oczywiście fototapetę możemy zrobić z każdego zdjęcia, ale sęk w tym, by to rzeczywiście dobrze wyglądało.

Fototapeta to wystrój ścian nadający się do każdego pokoju, zwłaszcza jeśli mówimy o aspekcie praktycznym. Dobrze dobrany materiał nie będzie wchłaniał wody w łazience, ani chłonął zapachów w kuchni. Dobrze się zmywa, czyści, a co za tym idzie – fototapeta będzie również tania w utrzymaniu. Nie będziemy musieli odświeżać ściany i pakować się w dodatkowe koszty z tym związane – co również nie jest bez znaczenia. Sama fototapeta nie jest droga i nie wymaga dużej inwestycji w porównaniu z tym, co dostajemy.

Wydawać by się mogło, że ściana nie ma zbyt dużego znaczenia w naszym życiu – nic bardziej mylnego. Nawet codzienne poranne wstawanie może być miłe – właśnie dzięki fototapecie. Wyobraźmy sobie tylko poranne wstawanie pośród malowniczych krajobrazów lub pośród ogromnej fotografii na ścianie, która budzi w nas miłe wspomnienia. Robi wrażenie, prawda? I to jest właśnie magia owej fototapety. Nieskończone możliwości, brak limitów kolorystycznych czy wzorów. Fototapeta pozwala puścić wodze fantazji i stworzyć co tylko nam się podoba.

Zaletą fototapety jest nie tylko fakt, że nadaje się ona do każdego jednego pomieszczenia. Nadaje się również na każdą, nawet najbardziej niespotykaną w kształcie ścianę.

Myśląc o tej fototapecie sprzed 30 lat możemy stwierdzić, że zmiany i możliwości tej obecnej są niesamowite. Śmiało możemy powiedzieć, że to drugie życie fototapety jest dużo lepsze i barwniejsze od tego poprzedniego. Te wszystkie zalety fototapety sprawiają, że stała się ona coraz częściej wybieraną aranżacją ścian. Nie zna limitów, nie ogranicza naszych pomysłów i fantazji i spełnia marzenia, które wydawać by się mogły niemożliwe. Fototapeta to domowe Hawaje, Alaska, łańcuchy gór oraz wiele innych, ciekawych pomysłów. Zdecydowanie Ci, którym zależy na oryginalności i nietuzinkowości w wystroju i wnętrzu powinny postawić na magiczną fototapetę.

Artykuł został przygotowany przez firmę Topago – fototapety na Topago w atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz