Skogluft – piękne i zdrowe wnętrze

Obecnie coraz więcej czasu spędzamy w zamkniętych, murowanych i ciemnych pomieszczeniach. Do naszych oczu nie dociera naturalne światło, a do naszych zmysłów świeże powietrze i powiewy wiatru. W takich warunkach nie trudno o zestresowanie, bezsenność czy nawet zaburzenia lękowe. Jednak jest sposób na taki stan rzeczy. Znalazł go Norweg, Jorn Viumdal, który nazwał tę metodę Skogluft. Czy to przypadek, że kolejny patent na lepsze życie pochodzi ze Skandynawii?

Dlaczego Skogluft warto wypróbować?

Podobno to, czy czujemy szczęście zależy od stanu w jakim są nasze zmysły. Przebywanie w sztucznie oświetlonych pomieszczeniach, naraża nas na stępienie wzroku. Długotrwały hałas z kolei przyczynia się do pogorszenia słuchu.

Powodów, przez które coraz bardziej zatracamy sie w rzeczywistości jest bardzo wiele. Wystarczy chociaż przejść się po ulicy, by na własne oczy przekonać się, jak może męczyć przebywanie w hałaśliwym i tłumnym otoczeniu. Nie rzadko po powrocie z zakupów i pracy czujemy się przytłoczeni, właśnie przez wyżej wymienione czynniki.

Metoda wymyślona przez Norwega ma na celu uzmysłowić nam, jak wiele daje kontakt z naturą i posiadanie w domu roślin oraz mebli pochodzenia naturalnego. Jorn radzi, by zamontować również w domu specjalne oświetlenie dzięki któremu nasze zmysły i ciało odpocznie. Kluczowe jest także posadzenie roślin, które oczyszczają powietrze i pochłaniają szkodliwe substancje.

Skogluft – od czego zacząć?

Sposób wyżej opisany opiewa o stworzenie w zaciszu mieszkania kącika w stu procentach naturalnego. Na część takiego lokalu składa się dużo roślin, odpowiednio dobrane żarówki oraz naturalne dekoracje, takie jak na przykład drewniane meble przyozdobione o grawerunki.

Barwa żarówek powinna mieć barwę przybliżoną do tej, jaką dają naturalne promienie słoneczne. Dzięki temu takie lampy będą mogły spełnić swoje zadanie, czyli pobudzą naszą koncentrację i witalność, nadadzą nam senności wieczorem i sprawią, że nas sen będzie głębszy, a odpoczynek skuteczniejszy. Jeżeli chcemy wprowadzić do swojego mieszkania Skogluft, nie obędzie się bez naturalnych ozdób, więc koniecznie sprawdź ofertę skup poroża https://antlabo.pl/.