Jak przygotować się do matury ustnej z języka angielskiego?

Wiosna to bardzo intensywny czas dla każdego młodego człowieka, który już za parę tygodni będzie musiał sprawdzić swoją wiedzę, przystępując do matury. Dobrze jest więc prawidłowo rozplanować te ostatnie tygodnie tak, aby zdążyć powtórzyć cały materiał. To jest bardzo ważne zwłaszcza w przypadku egzaminu ustnego z języka angielskiego, który jest przecież obowiązkowy, a spędza sen z powiek wielu młodym ludziom. 

Ćwicz nie tylko w szkole, ale też w domu! 

Nie oszukujmy się, ale podczas 45 minut lekcji ciężko jest przerobić dużą ilość materiału, dlatego dobrze jest ćwiczyć również w domu. Możemy codziennie uczyć się kilku nowych słówek czy jakichś zwrotów, które wykorzystamy na lekcji podczas powtórek z nauczycielem, dzięki temu lepiej utrwalimy wiedzę. Oczywiście nauka nie musi być wcale nudna i polegać tylko na wkuwaniu na pamięć! Każdy wie, że duży zasób słów jest bardzo ważny na maturze ustnej, bo kiedy jedno uleci nam z głowy, będziemy wiedzieć czym można je zastąpić, aby odpowiedź na pytanie miała sens. Jak więc możemy jeszcze zapamiętywać słówka? Słuchając piosenek w języku angielskim czy oglądając filmy bez polskiego lektora. Proste, a wiedza zdobyta w ten sposób, naprawdę może się przydać. 

Pokonaj barierę językową!

Łatwo powiedzieć, ale jak to zrobić? Bo to właśnie bariera językowa jest przyczyną tego, że matura ustna tak przeraża. Można jednak łatwo sobie z tym poradzić i przestać się bać mówić! Jak? Jeżeli zajęcia w szkole nam nie wystarczają, a w swoim otoczeniu nie ma nikogo, kto mógłby z nami ćwiczyć konwersację, to można pomyśleć o kursie językowym. Dużo szkół oferuje lekcje specjalnie dla przyszłych maturzystów, na których lektorzy stawiają przede wszystkim na rozmowę. Dzięki temu można nie tylko powoli pokonamy blokadę, ale poznamy też wiele nowych zwrotów i wyrażeń dzięki którym ustny język angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ na maturze, przestanie być taki straszny. Jeżeli będziemy dobrze przygotowani, to nic nas nie zaskoczy, a i bariera językowa zniknie.