Budowa domku na działce krok po kroku

Kto z nas nie marzy o własnym domku z ogrodem? Najlepiej z daleka od miejskiego zgiełku, wśród lasów i w ciszy. Cudownie jest mieć swój własny kawałek ziemi do którego można uciekać przed hałasem i w spokoju delektować się pięknem przyrody. Marzenie to przecież nie musi być nierealne, bo taki własny skrawek raju, jest w zasięgu ręki! I można je stworzyć, nie tracąc przy tym fortuny. 

Działka odpowiednia na domek letniskowy 

Oczywiście zanim nasz wymarzony domek stanie na działce, to musimy takową znaleźć! Jeżeli chcemy postawić tylko domek letniskowy i nie planujemy tam w przyszłości zamieszkać, szukajmy terenu na którym będzie dopuszczalna zabudowa tylko rekreacyjna. A co w przypadku działek rolnych? Czy na takiej można postawić domek letniskowy? Wszystko zależy od tego jakie są uwarunkowania, które zostały zawarte w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Jeżeli dopuszczalna jest zabudowa zagrodowa, to z postawieniem domku letniskowego nie będzie problemu. Jak wiadomo, działki rolne są duże tańsze od tych budowlanych, trzeba jednak wiedzieć, że nie będąc rolnikiem nie możemy nabyć działki, która przekracza 30 arów. 

Jakie materiały będą najkorzystniejsze? 

Jeżeli udało nam się znaleźć idealną działkę, to teraz pora na wybór odpowiednich materiałów. Każdemu chyba zależy na tym, aby domek był stosunkowo niedrogi, ale trwały, czy tak się da? Oczywiście! Najprościej jest kupić gotowy domek, którego montażem zajmie się ekipa. Jeśli jednak chcemy postawić go sami, nic nie stoi na przeszkodzie! Najbardziej popularnym materiałem jest oczywiście drewno, które stwarza wspaniały klimat we wnętrzu, zwłaszcza jeśli mamy działkę w okolicy lasu. Na ściany więc surowiec ten sprawdzi się idealnie, ale co na pokrycie dachu? Weźmy pod uwagę, że na działce nie będziemy przebywać cały rok, ale tylko okazyjnie. Dlatego więc materiał na dach musi być nie tylko odporny i wytrzymały, ale łatwy w pielęgnacji i konserwacji. Świetnie więc sprawdzą się blachodachówki, które wyglądem przypominają te ceramiczne, jednak są od nich lżejsze i oczywiście dużo tańsze. Więcej informacji o pokryciach dachowych znajdziesz na stronie: https://glinmet.pl/