Zastosowanie folii stretch

folia-wstepnie-rozciagnieta-pre-stretch_PDT02460Folia stretch jest produktem, który bez wątpienia zrewolucjonizował techniki pakowania. Jest ona powszechnie stosowana w przeróżnych branżach – od firm produkcyjnych, logistycznych i handlowych przez placówki przemysłu spożywczego po prywatnych użytkowników. Jest pomocna przy pakowaniu małych produktów, jak i towarów na paletach, jest pomocna także przy przeprowadzkach, jak ich wysyłce paczek. Dzięki licznym zaletom folii stretch liczne już grono jej sympatyków regularnie rośnie.

Folia stretch – cóż to takiego?
Pod określeniem „folia stretch” kryje się folia polietylenowa. Produkuje się ją ze specjalnego surowca LLDPE, czyli liniowego polietylenu o niskiej gęstości, wykorzystując przy tym metodę wylewu szczelinowego. Taki proces produkcji umożliwia uzyskanie struktury zespolenia kilku warstw materiału, co pozwala przeznaczyć każdą z nich do rozmaitych zadań.
Folia stretch charakteryzuje się dobra przyczepnością, dzięki której doskonale sprawdza się przy pakowaniu, a jednocześnie pozwala uniknąć sklejania w transporcie i podczas przeładunku. Przyczepność tę zawdzięcza specjalnym dodatkom w swojej strukturze. Kolejnymi kluczowymi cechami folii są elastyczność i rozciągliwość, które sprawiają, że jest bardzo praktycznym i jednocześnie najbardziej ekonomicznym produktem służącym do pakowania ładunków i ich zabezpieczania. Nic więc dziwnego, ze stosuje się ją wyjątkowo często. Warto mieć więc ich zapas. Ofertę folii znajdzie się na przykład w http://www.rajapack.pl/folia-stretch-paletyzacja.html

Liczne zastosowania folii stretch
Podstawowym zastosowaniem folii stretch jest oczywiście pakowanie i zabezpieczanie ładunków na paletach. Wykorzystuje się przy tym owijarki automatyczne i ręczne. Przy pomocy folii stretch zabezpiecza się towary w kartonach, butelki, listewki, a nawet kostkę brukową oraz cegły.
Folia stretch coraz częściej stosowana jest w sklepach spożywczych. Owija się nią sery, mięsa, wędliny, niektóre warzywa, gdyż dzięki niej żywność zachowuje świeżość na dłużej. Dzięki temu, że jest łatwa w użyciu i nie sprawia trudności także przy aplikowaniu ręcznym, jest z powodzeniem stosowana także przy domowych czynnościach, jak choćby na przykład pakowanie jedzenia do pracy na drogę. Przydaje się także w lodówce w celu skutecznej izolacji niektórych produktów od innych o wyrazistym zapachu.
Folia stretch używana jest także podczas zabiegów kosmetycznych i upiększających, oraz przy pielęgnacji świeżo wykonanego tatuażu. Zapobiega ona wysychaniu osocza oraz powstawaniu strupków na powierzchni skóry, a także ogranicza dostęp bakterii i zanieczyszczeń do podrażnionego miejsca.

Zalety folii stretch
Folia stretch doskonale sprawdza się także przy pakowaniu przedmiotów o nieregularnych kształtach. Jest bardzo wytrzymała, elastyczna i posiada właściwości termoizolacyjne. Dzięki tym właśnie cechom folia ta jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i chroni przed nimi paczkę gdy wystąpią wstrząsy w trakcie transportu. Ładunki na paletach zabezpieczone folią stretch można składować na otwartej przestrzeni na zewnątrz. Odpowiednio użyta i szczelnie owinięta folia zabezpiecza pakunki przed wilgocią i zabrudzeniami, wzmacnia opakowania i sprawia, że towar nie przemieszcza się na palecie. Dodatkowo chroni ona paczki przed otwarciem, a nawet kradzieżą.
Ważną zaletą folii stretch jest także to, że łatwo ulega ona recyklingowi.

Dodaj komentarz