Na co zwracać uwagę przy wyborze bramy garażowej?

Wybór odpowiedniej bramy garażowej może sprawiać problem wielu osobom. W końcu jak spośród tak wielu modeli dostępnych na rynku znaleźć ten, który będzie spełniać nasze wszystkie wymagania? W poniższym artykule dowiesz się, czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje bram garażowych i na co zwracać uwagę przy ich wyborze, aby dokonać właściwego wyboru.

Bramy segmentowe

Inaczej nazywane sekcyjnymi. Wyróżniamy bramy segmentowe górne i boczne. Są komfortowe w użytkowaniu, ponieważ podczas otwierania nie zajmują dużej ilości przestrzeni przed garażem. Stąd stanowią świetne rozwiązanie w przypadku krótkiego podjazdu. Sprawdzą się także bardzo dobrze jeśli nasz garaż wychodzi bezpośrednio na ulicę.

W przeciwieństwie do bram uchylnych cechują się o wiele lepszą szczelnością, dlatego z powodzeniem można stosować w ogrzewanych garażach. Jeśli szukasz bramy segmentowej o jak najlepszej jakości, wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „bramy garażowe częstochowa” możesz mieć pewność, że znajdziesz funkcjonalne produkty wykonane z dbałością o szczegóły i bezpieczeństwo.

Bramy uchylne

Bramy uchylne stanowią najpopularniejszy typ bramy dostępny na rynku. Do jej otwarcia niezbędne jest posiadanie odpowiedniej ilości miejsca przed garażem, gdyż część bramy uchylnej wysuwa się na zewnątrz garażu. 

Bramy rozwierane

To najbardziej tradycyjny z modeli dostępnych na rynku. Otwiera się na zewnątrz, dlatego sprawdzi się jedynie w przypadku płaskich podjazdów o odpowiedniej długości. Korzystanie z niej zimą może sprawić problemy ‒ aby ją otworzyć, należy usunąć zalegający przed nią śnieg.

Bramy roletowe (rolowane)

Ten typ bram garażowych jest niezwykle łatwy w obsłudze, ponadto cechuje się dużą szczelnością, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku jeśli posiadamy ogrzewany garaż, dzięki czemu będą chronić go przed utratą ciepła. Podobnie jak modele segmentowe, bramy rolowane zajmują bardzo mało miejsca, dlatego sprawdzą się idealnie w przypadku posesji z krótkim podjazdem.

Pełną ofertę bram garażowych znajdziecie na stronie: http://dwd.pl.