Edukacja przez zabawę

back-to-school-1576793_960_720Edukacja dzieci jest sprawą priorytetową dla każdego rodzica, który chce by jego dziecko lub dzieci w pełni wykorzystały swój potencjał. Nauka poprzez zabawę jest najlepszą metodą nauczania, co zostało udowodnione. Dzieci, które uczą się w miłej atmosferze wykorzystując w tym celu najlepsze dostępne środki osiągają znacznie lepsze wyniki w nauce od rówieśników, którzy z takich możliwości nie skorzystali. Aby nauka przebiegała pomyślnie oraz zachęcała do edukacji warto skorzystać z platformy edukacyjnej squla.pl, której można używać na komputerze, tablecie czy też smartfonie. Co jest bardzo korzystne, ponieważ nawet przy dłuższym wyjeździe dziecko ma dostęp do portalu. Dostępna jest również wersja demo, dzięki czemu można dokładnie zapoznać się z ofertą.

Strona jest przejrzyście zrobiona, tak by dzieci nie miału kłopotu z jej obsługą oraz dostosowana do wieku dziecka. Platforma dzieli się na wiek przedszkolny, zerówkę oraz wszystkie klasy od 1 do 6 szkoły podstawowej, a więc zawierają one informacje które potrzebne są do przyswojenia odpowiadające określonemu etapowi nauki. Różnego rodzaju zadanie zrobione w formie gier i quizów z interesującą szatą graficzną, a także ciekawe filmy edukacyjne zachęcą dziecko do dalszej nauki, a co za tym idzie zdobywania cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w szkole. Bez kłopotu będzie można również powtórzyć materiał z poprzednich lat nauki, a dzieci które szybko przyswajają wiedzę i mają ochotę nauczyć się czegoś ponad program lub zapoznać się z programem klas wyższych mogą także skorzystać z takich możliwości. O efektywności działania świadczy coraz większa liczba osób korzystających ze squli.

Dzieci uwielbiają być nagradzane za swoje postępy, dlatego zostało to wykorzystane i po pozytywnym rozwiązywaniu zadań dostają monety, które po uzbieraniu określonej liczby mogą wymienić na nagrody. Jest to z pewnością dodatkowa mobilizacja do rozwiązywania większej ilości poprawnych zadań. Dodatkową zaletą strony squla.pl jest możliwość komunikowania się z przyjaciółmi, dzięki czemu mogą wymieniać się cennymi wiadomościami oraz informacjami zdobytymi podczas nauki. Będą mogły również konkurować z rówieśnikami, a od dawna już wiadomo że dzieci uwielbiają rywalizację w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Rodzice mają swój folder, na którym znajdują się wiadomości dotyczące programu nauczania, a po zalogowaniu jest dostęp do konta rodzicielskiego gdzie umieszczone są informacje o postępach jakie osiąga dziecko. Dostęp jest cały tydzień przez całą dobę. Jest to korzystne rozwiązanie albowiem o każdej porze rodzic ma dostęp co teraz przerabia dziecko. Rodzic otrzymuje również cotygodniowe raporty o tym co najwięcej dziecku sprawia trudności, a więc w porę można zareagować i pomóc mu w rozwiązaniu zadania. Na portalu dostępne są wszystkie przedmioty z obowiązującą podstawą szkolną MEN (Ministerstwa Edukacji Narodowej) od przedszkola do ostatniej klasy szkoły podstawowej, w tym z języka angielskiego oraz niemieckiego. Dzięki temu mamy pewność, że dziecko uczy się wymaganych przez szkołę rzeczy. Aby być stale na bieżąco strona jest cały czas uzupełniana o nowe zadania, dzięki temu nie staje się ona nudna.

Dodaj komentarz