Kiedy wezwać pomoc drogową?

ford-63930_640Pomoc drogowa dla wielu kierowców brzmi bardzo niebezpiecznie. Czasem, przejeżdżając trasą czy zwykłą ulicą i widząc stojący na poboczu samochód, który zaraz zostanie prawdopodobnie odholowany właśnie przez nią, współczujemy jego kierowcy i właścicielowi. Dzieje się tak dlatego, że wiemy, z czym się to wiąże. Przede wszystkim niestety ze stratą cennego czasu, zamartwianiem się o to, co mogło się zepsuć. No i oczywiście ze straconymi pieniądzmi, ponieważ nie tylko naprawa samochodu, ale również jego odholowanie do serwisu, trochę kosztuje.

Kiedy czas na pomoc drogową?

Bezsprzecznie po tego typu pomoc musimy zadzwonić, kiedy stoimy na trasie czy ruchomej ulicy, a nasz samochód zgasł i nie chce odpalić. Nie mamy wtedy pojęcia, co zrobić, a nie widzimy żadnych przechodniów, którzy pomogliby chociażby dopchać nasz pojazd na pobocze. Jednak nawet kiedy to się udaje, ktoś zatrzymuje się i pomaga nam, nie możemy przecież zostawić auta pośrodku drogi do pracy, nie wiedząc, co się z nim dzieje. Właśnie wtedy powinniśmy zadzwonić po pomoc drogową. Może się zdarzyć tak, że usterka w samochodzie nie jest poważna i mechanik, który przyjedzie nam pomóc, naprawi ją na drodze. W ten sposób zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, bo nie będzie potrzebne holowanie ani naprawa w serwisie, ale również czas – z tych samych powodów.

Czy samodzielnie próby naprawy są dobrym wyjściem?

Czasem zdarza się, że nie znamy się aż tak na mechanice naszego pojazdu, ale jesteśmy bardzo zdesperowani. Wtedy otwieramy maskę, patrzymy na silnik i zastanawiamy się, co może być nie tak. W takiej sytuacji pamiętać trzeba, że możemy raczej zaszkodzić niż pomóc naszemu pojazdowi. Nawet gdy nie uda nam się nic wskórać i zadzwonimy po pomoc drogową, ale wcześniej coś tam ruszyliśmy, o czym mechanik nie będzie wiedział, może okazać się, że to my stworzyliśmy dalszy problem. Niezmiernie ważne jest więc, aby, jeśli już decydujemy się na samodzielną ingerencję, ale nic z tej naprawy nie wyjdzie, powiedzieć mechanikowi, który przyjedzie pomóc nam z tej sytuacji, co dokładnie robiliśmy. Wtedy istnieje duża szansa, że, jeśli będzie taka możliwość, usunie on usterkę w krótszym czasie.

Zepsucie się samochodu na drodze jest niezwykle stresujące, ale ważne jest, aby zachować wtedy zimną krew i, jeśli znamy się na mechanice, samemu spróbować naprawić pojazd. Jeśli jednak nie, najlepiej jest zadzwonić po pomoc drogową.

Dodaj komentarz