Co robić w wolnym czasie? jak go wypełnić i przy tym zarobić?

candles-705883_640Ze względu na wyjątkowo intensywny tryb życia czas wolny stał się swojego rodzaju luksusem. Wiele osób codziennie staje przed zadaniem łączenia pracy z pełnieniem domowych obowiązków oraz nauką czy wychowywaniem dzieci. W efekcie doba staje się zbyt krótka, a wolne, nieobarczone żadnymi obowiązkami chwile – wyjątkowo cenne. Tym bardziej warto dołożyć wszelkich starań, aby nie spędzać ich bezmyślnie przed telewizorem lub ekranem komputera. Co robić w wolnym czasie? Coraz więcej osób ucieka w kreatywne prace.

Coraz większą popularnością cieszy się m.in wykonywanie pięknych i artystycznych świec. Co ciekawe, tego typu aktywności skutecznie łączą w sobie relaks i możliwość dodatkowego zarobku. W jaki sposób?

Idealne hobby

Wymienione we wstępie wykonywanie świec to sztandarowy przykład idealnego „wypełniacza” wolnego czasu. To wciąż bardzo oryginalne, chociaż cieszące się rosnącą popularnością hobby. Wprawdzie wymaga czasu i opanowania, ale przy tym skutecznie odpręża i uspokaja. Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z tego typu pracą bardzo szybko zauważa, że twórcza zabawa z woskiem staje się ich pasją. Nic dziwnego, świece same w sobie stanowią szykowny element dekoracji każdego pomieszczenia, często tworzą nastrój i wagę chwili podczas urodzin, ślubu, a nawet spotkania z ukochaną osobą. Własnoręcznie wykonane świeczki mogą się okazać pięknym prezentem dla mamy lub przyjaciółki, a nawet…sposobem na dodatkowy zarobek.

Jak zacząć?

Do samodzielnego wykonania świeczki potrzebna będzie przede wszystkim parafina. W dobrych sklepach można się zaopatrzyć w wersje zapachowe, plastyczne czy zwykłe, w niemal każdym poszukiwanym kolorze lub jego odcieniu. Przy topieniu parafiny warto jednak uważać – gorąca jest tak samo niebezpieczna dla skóry jak olej. Wosku nie należy topić bezpośrednio na ogniu lub w mikrofalówce, ale w kąpieli wodnej.

Kolejnym ważnym elementem jest knot. Przy jego zakupie można wybierać spośród różnych wielkości i kolorów. Te najlepsze są wykonane z grubo plecionej bawełny, palącej się dłużej niż inne rodzaje. Formy do świeczek mogą być natomiast plastikowe, metalowe lub silikonowe. Świeczki można również wykonać w ozdobnych, szklanych naczyniach. Wszystko zależy od własnej inwencji twórczej.

Na liście zakupów powinny się również znaleźć barwniki do świec. W dobrych sklepach internetowych można wybierać spośród wszelkich możliwych odcieni. Ciekawym sposobem jest zakup kilku kolorów i łączenia ich w celu uzyskania ciekawej barwy. Te najlepsze są bardzo intensywne, tak więc niewielka ilość dodana do stopionego wosku może dać spektakularny efekt. Warte uwagi są również dodatkowe produkty, takie jak zapachy do świec oraz specjalne lakiery, po których użyciu świeca zyskuje wyjątkową, porcelanową  fakturę.  W formie można dodatkowo umieścić ziarna kawy, muszelki, kolorowe koraliki, ziarna czy kwiaty. Należy umieścić je w formie wraz z knotem przed stopniowym zalaniem parafiną. Dopiero po stężeniu pierwszej warstwy trzeba wlać kolejną. Gotową świeczkę trzeba pozostawić do zastygnięcia na cały dzień, a następnie ostrożnie wyjąć z formy.

Jak zarobić?

Jeżeli nowa pasja ma przynieść dodatkowe pieniądze dla domowego budżetu, warto zacząć od obdarowywania kilku znajomych lub członków rodziny. Pojedyncze sztuki można również „sprezentować” klimatycznym kawiarniom czy kwiaciarniom i poprosić o możliwość pozostawienia ulotek lub wizytówek. Traktując to hobby bardzo serio, można nawet pokusić się o stworzenie fanpage’a na portalu społecznościowym lub bloga i sprzedawać swoje małe dzieła również online.

Talent, kreatywność i dokładność wykonania z pewnością zaowocują rosnącym zainteresowaniem i zyskaniem kilku klientów. Warto również zwracać uwagę na jakość kupowanych składników. Wysokiej klasy parafina, knoty i zapachy nie tylko ułatwią wykonywanie pięknych świec. To również gwarancja długiego okresu użytkowania, a tym samym zadowolenia przyszłego klienta. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrywanie się w specjalistycznych sklepach stacjonarnych lub internetowych, takich jak www.candleglaze.com.

Dodaj komentarz