Riders – dobry partner do usług kurierskich

directory-641914_640Przyjęło się, że jeśli mamy coś do wysyłki – nieważne czy pilnego, czy może mniej – korzystamy z Poczty Polskiej, która posiada właściwie monopol, jeśli chodzi o tego typu usługi w naszym kraju. Mimo istnienia innych firm, na przykład tych kurierskich, wciąż znakomita większość z nas nie do końca się do nich przekonała. Dotyczy to zarówno wysyłania prywatnej poczty, jak i większych, firmowych zleceń.

Riders

Tymczasem firmy kurierskie oferują usługi na wyższym poziomie. Firma Riders, powstała w 1999 roku, już od samego początku swojego istnienia rozwija usługi logistyczne, kierowane przede wszystkim do sektora biznesowego oraz sektora e-commerce, który wciąż dynamicznie się rozwija. Nazwa przedsiębiorstwa pochodzi z języka angielskiego i oznacza jeźdźców, co można przełożyć chociażby na to, że specjalnością firmy jest ekspresowa dostawa oferowana przez kurierów rowerowych. Firma oferuje usługi kurierskie lokalne na terenie stolicy i jej okolic, ale także na terenie Polski. Riders zajmuje się także usługami międzynarodowymi – zarówno lotniczymi, jak i drogowymi. Oprócz dostarczania przesyłek, przedsiębiorstwo świadczy również usługi magazynowania i konfekcjonowania na wysokim poziomie. Co najważniejsze, pracownicy firmy Riders koncentrują swoje działania na terminowej dystrybucji powierzonych im przesyłek i towarów.

Zalety firm kurierskich

Każda z przesyłek jest rejestrowana, więc sytuacja, w której list czy paczka zaginęła i nikt nie wie, gdzie może być, nie ma nawet prawa zaistnienia. Co więcej, standardowy czas doręczenia przesyłki kurierskiej do adresata to jeden dzień. Oczywiście trwa to nieco dłużej w przypadku przesyłek zagranicznych. Zlecenie przesyłki kurierowi jest również wygodne – wcale nie musimy ruszać się z domu – możemy zamówić kuriera pod same drzwi mieszkania czy biura. Nie dość, że firma postara się o jak najszybsze dostarczenie przesyłki, to jeszcze kurier ją od nas odbierze. W takim przypadku nasza rola ogranicza się do minimum.

Korki na drogach? To już nie problem

W filmach zagranicznych, szczególnie amerykańskich, często można zaobserwować kurierów rowerowych. W Polsce nie jest to aż tak popularne, ale niektóre firmy kurierskie decydują się na zatrudnienie ludzi, którzy szybko i sprawnie dostarczą przesyłkę, korzystając właśnie z roweru. Zasada jest jedna – taki środek lokomocji obowiązuje jedynie przy przesyłkach miejskich. Na stronie internetowej www.riders.com.pl można zapoznać się nie tylko z cennikiem firmy, ale również charakterystyką jej usług. W serwisie miejskim mogą być one również realizowane przy pomocy skuterów, samochodów czy ciężarówek – wszystko w zależności od rozmiarów i wagi przesyłek. Podstawowe usługi w tym serwisie wahają się od natychmiastowej dostawy, kiedy po wręczeniu przesyłki kurier wiezie ją od razu do odbiorcy, do 3,5 czy 5 godzin. Jak na nasze polskie realia, kiedy przesyłki są dostarczane nawet po upływie tygodnia, jest to naprawdę ekspresowa dostawa. Wykorzystuje się ją najczęściej w biznesie – kiedy ważne dokumenty mają dotrzeć z jednego biura do drugiego w możliwie najkrótszym czasie, wtedy do akcji wkracza kurier rowerowy, który poradzi sobie nawet w sytuacjach, w których centrum miasta jest całkowicie zakorkowane.

Firmy kurierskie są dobrą alternatywą dla innych, wolniejszych przedsiębiorstw i placówek, jednak wciąż niezbyt duża liczba Polaków im ufa, co jest oczywiście błędne. Przy wyborze właściwego kuriera dobrze postawić przede wszystkim na wysoką jakość wykonywanych przez niego usług – to będzie już połowa sukcesu.

Dodaj komentarz