Elegancja w miejscu pracy – Jak dobrać koszulę i spodnie

Odpowiedni dobór stroju zależy przede wszystkim od branży, firmy, stanowiska i stylu pracy. Są branże, w których jest ściśle przestrzegany, a są i takie, w których wskazana jest własna inwencja twórcza pracownika. Wizerunek wysyła wiele komunikatów, pokazuje na przykład nasze nastawienie do innych, czy też ujawnia cechy naszej osobowości. Nasz wygląd decyduje również w dużej mierze o powodzeniu projektów, o sukcesie czy o dotarciu do celu. Czym jest dress code?

Dress code w pracy – co warto wiedzieć?

Kiedy ktoś decyduje się zostać kasjerką, menadżerem czy pracownikiem urzędu, musi sobie zdawać sprawę z tego, że wybór zawodu wiążę się z określoną prezencją. W bankach czy dużych korporacjach jesteśmy twarzą danej firmy, reprezentujemy markę i to z pewnością nie są miejsca na pokazywanie własnego stylu. Zazwyczaj odgórnie jest nam narzucany pewien rodzaj uniformu.

Moda daje możliwość zabawy ubraniami oraz pewnego rodzaju dowolność, a dress code to zasady, które trzeba znać i poruszać się tylko w ich obrębie. W zależności od polityki i misji firmy obowiązują mniej lub bardziej formalne stroje.

Dobór stroju zazwyczaj zależy od wymogów stanowiska i samego pracodawcy. Jak wiadomo, elegancki look jest wyrazem szacunku do przełożonych, wykonywanej pracy i potencjalnych klientów. Bardziej nowoczesne firmy, kierujące swoje oferty i działania do młodych ludzi zdecydowanie częściej pozwalają pracownikom na sportową elegancję.

Elegancja w pracy – czym się sugerować?

Ubiór zgodny z dress code powinien być elegancki, schludny i cechować się prostotą oraz klasą. Właściwy strój ma kształtować pozytywny wizerunek firmy, wzbudzać zaufanie klientów i świadczyć o naszym profesjonalizmie.

Jak dobrać odpowiednią koszulę i spodnie? Mężczyźni mają znacznie ułatwioną sprawę – wystarczy dobrze skrojony garnitur i idealnie wyprasowana koszula, by wpisać się w biznesowy dress code. Kobiety muszą poświęcić więcej czasu na dobór odpowiedniej stylizacji. Najlepiej sprawdzają się dopasowane koszule damskie w połączeniu z eleganckimi spodniami o prostej nogawce.

Strój nie może rzucać się w oczy i wywoływać dwuznacznych skojarzeń. Powinien być utrzymany w stonowanych barwach, jak biel, szarość, czerń czy granat. Trzeba pamiętać, aby koszule damskie nie posiadały krzykliwych wzorów czy elementów przezroczystości. Muszą być idealnie skrojone i dopasowane do naszego typu sylwetki, a co najważniejsze – dobrze wyprasowane.

Najczęstszym połączeniem jaki spotykamy to: koszula, dobrze skrojona marynarka i eleganckie chinosy damskie. Taka stylizacja jest często wybierana do pracy i na spotkania biznesowe, ze względu na swoją prostotę, przy zachowaniu odpowiedniej klasy i elegancji.

Strój w pracy – jak wybrać stylizację?

Sposób kompletowania garderoby jest zależny od wielu czynników, z których najważniejsze to branża i otoczenie. Profesjonalny wygląd to odpowiedni strój, nienaganna fryzura i delikatny makijaż. Pracodawcy w trosce o dobry wizerunek firmy wprowadzają standardy ubioru pracowników. Firmę tworzą ludzie, a ich wygląd i kompetencje świadczą o marce i budują zaufanie klientów.

Ubierając się elegancko chcemy zrobić dobre wrażenie i podkreślić swój profesjonalizm. Właśnie z tych powodów pracodawcy chcą, aby ich pracownicy wyglądem podnosili wysoką jakość usług czy produktów oferowanych przez firmę.

Jak się ubrać do pracy?

Najważniejszą wskazówką dla pań, które pragną skupić uwagę innych na swoich kwalifikacjach jest umiar. Dotyczy to przede wszystkim makijażu i fryzury, które nie mogą być zbyt wyraziste. Jeśli chodzi o strój, powinien być schludny i nie przesadzony. Najlepiej sprawdzą się proste koszule damskie, które możemy połączyć ze spodniami bądź spódnicą.

Sięgając po chinosy damskie należy pamiętać, aby nogawka nie była zbyt krótka i odkrywała kostki. Odpowiednia długość spodni świadczy o naszym profesjonalizmie, ponieważ za krótkie nie wyglądają dobrze i wpływają źle na całą stylizację. Ważna jest także kolorystyka – warto wybierać tylko te w stonowanych barwach, jak czerń, granat lub szarość.

Biała koszula, marynarka i chinosy damskie to podstawowe elementy garderoby każdej eleganckiej kobiety. Do tego odpowiednio dobrane dodatki w postaci zegarka, butów oraz torebki i nasz strój do pracy jest gotowy.