Dziecko plus smartfon i tablet? Tryb Kids Mode na ratunek

Kids_Mode
Firma Samsung Electronics oferuje wyjątkowe środowisko dla dzieci, pozwalające na pełną kontrolę rodzicielską. Tryb Kids Mode przygotowano specjalnie, aby zapewnić maluchom edukację i rozrywkę na najwyższym poziomie, a ich opiekunom spokój o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników w sieci oraz brak troski, np. o utratę danych lub nieautoryzowane zakupy.

Kids Mode (Tryb Dziecięcy) tworzy chroniony obszar w telefonie lub tablecie firmy Samsung, który zawiera bezpieczną i przyjazną dla dzieci przestrzeń do zabaw i gier. To więcej niż tylko rozrywka i edukacja dla maluchów – dla ich rodziców to gwarancja bezpieczeństwa. Dzięki temu mogą oni wręczyć dzieciom swój telefon lub tablet, bez obaw o przypadkowe usunięcie ważnych danych czy aplikacji, lub dostęp do nieodpowiednich treści. Najmłodsi użytkownicy z łatwością posłużą się urządzeniem, którego interfejs w trybie Kids Mode jest doskonale dopasowany do dziecięcej percepcji.

Stworzony specjalnie dla dzieci tryb Kids Mode dostępny jest na wszystkich smartfonach i tabletach firmy Samsung wspierających rozdzielczość HD lub wyższą, poczynając od Galaxy S4 i Note 3, w tym w najnowszych Galaxy S6 i S6 Edge. Dzięki niemu można łatwo i szybko zablokować dostęp do aplikacji i treści oraz niechcianych zakupów w sieci, aby bez obaw dzielić się smartfonem z dziećmi.

Łatwa i szybka konfiguracja
Pierwsze uruchomienie trybu Kids Mode odbywa się w czasie krótszym niż 1 minuta. Aby go pobrać i zainstalować, wystarczy w widgetcie Galaxy Essentials wybrać ikonę z zabawnym zielonym krokodylem. Po uruchomieniu trzeba ustawić kod PIN dla tego trybu i utworzyć profil dla małego użytkownika. Takich profili można przygotować aż sześć, np. osobne dla młodszych i starszych dzieci.

Najważniejsze cechy trybu Kids Mode:

Kolorowy, przyjazny interfejs
Zaawansowana kontrola rodzicielska
5 zabawnych, preinstalowanych aplikacji multimedialnych: Camera, Video, Voice Recorder, Piano, Music
Dostęp do dedykowanego sklepu z aplikacjami dla dzieci

Kluczowe założenia trybu Kids Mode:

Więcej niż tylko zabawa – niezwykle przyjazny dla małego użytkownika animowany interfejs, w którym dzieci odnajdą ukryte niespodzianki. Dzięki zabawnym ikonom oraz symbolom w żywych kolorach i kształtach, nawiązujących do dziecięcych zabawek lub postaci z ulubionych kreskówek dla najmłodszych, używanie trybu Kids Mode jest dla maluchów wyjątkową przygodą i miłym doświadczeniem.
Intuicyjna i bardzo łatwa obsługa – prosta struktura tematyczna, przypominająca dom. Z łatwością odnajdzie się w niej zarówno dziecko, jak i dorosły.
Bogactwo wrażeń – wstępnie zainstalowane aplikacje edukacyjne i programy do komunikacji z najbliższymi członkami rodziny.

Funkcje i narzędzia kontroli rodzicielskiej, przydatne dla zapewnienia bezpieczeństwa:
W trybie Kids Mode telefon lub tablet Samsung Galaxy można zabezpieczyć na wiele różnych sposobów, takich jak: ochrona kodem PIN, blokada klawiszy, kontakty alarmowe, tryby bez pobierania plików i bez przeglądania sieci, dostęp do wybranych, lista najpopularniejszych aplikacji („biała lista”), dzienny limit grania, pobieranie aplikacji pod kontrolą rodzicielską, blokada pobierania nowych aplikacji, limit czasu użycia urządzenia, blokowanie określonych treści.

Tryb Kids Mode zawiera też specjalny pakiet płatnych aplikacji dla dzieci:

MeBooks – interaktywna eKsięgarnia dla dzieci w wieku 2-10. Wszystkie ulubione książki, komiksy i bajki na dobranoc dla dzieci w jednym aplikacji.
Strawberry Shortcake – setki gier dla dzieci w różnym wieku: od przedszkola do 6 lat, o tematyce edukacyjnej i czysto rozrywkowej.
Toon Goggles – zestaw przyjaznych filmów animowanych, gier i muzyki, dostępnych w dowolnym momencie, z każdego miejsca.

Pakiet ten jest stale rozwijany i wzbogacany, wkrótce dostępne w nim będą kolejne aplikacje (Disney, Hopster i LEGO)

Dodaj komentarz