Nauka języka angielskiego – w domu czy w szkole językowej?

board-64269_640Osoby, które zamierzają nauczyć się języka angielskiego, zawsze stają przed dylematem: uczyć się języka w domu czy zapisać się na kurs? Oba sposoby mają swoje plusy i minusy i w zależności od naszych zdolności czy samodyscypliny, mogą być tak samo skuteczne. Jakie są wady i zalety obu metod?

Nauka w domu

Skuteczność nauki w domu zależy przede wszystkim od naszej dyscypliny i motywacji. Jedni potrafią zarezerwować sobie codziennie pół godziny na powtarzanie słówek, inni niestety ciągle przekładają to na „jutro”. Jeśli masz dość motywacji, możesz spokojnie opanować potrzebne słownictwo w domowym zaciszu. Jak się do tego wziąć? Przede wszystkim zaplanuj sobie dzień – wyznacz dokładne dni i godziny, kiedy będziesz się uczyć. Musisz również postawić sobie konkretne cele, które będziesz realizować – np. nauczenie się określonej liczby słówek przez tydzień, przerobienie konkretnego rozdziału. Kiedy skończysz dany rozdział, rozwiązuj testy. Aby nauka Ci się nie znudziła, korzystaj z różnych metod, prócz żmudnego wkłuwania słówek, wykorzystaj również metodę Krebsa, w której będziesz sobie powtarzać usłyszane zdania i zwroty. Warto również korzystać z ciekawych lekcji na YouTube, słuchać zagranicznych piosenek czy oglądać filmy po angielsku. Oczywiście nauka w domu ma też swoje minusy – przede wszystkim brak tutaj konwersacji z innymi ludźmi.

Nauka w szkole językowej

Dużą przewagą szkół językowych nad nauką w domu są przede wszystkim częste konwersacje. Wiele kursów korzysta z metody Callana, która stawia przede wszystkim na mówienie. Pisanie i czytanie to tylko mały procent wszystkich zajęć. Metoda ta polega na zadawaniu pytań i udzielaniu odpowiedzi z wykorzystaniem poznanych słówek czy zwrotów. Dodatkowym plusem takich zajęć jest motywacja. Widząc, jak inni sobie radzą z językiem, również sami staramy się być lepsi i dajemy z siebie więcej. Oczywiście dla niektórych przeszkodą mogą być koszty takich kursów. Jednak efekty warte są swojej ceny. Jeśli chcecie zapisać się na kurs języka angielskiego w Częstochowie, wejdź na stronę: http://tarkowski.edu.pl/.

Dodaj komentarz