Regulacja brwi krok po kroku

Profile portrait of young attractive caucasian female face with clean skin
Profile portrait of young attractive caucasian female face with clean skin

Mówi się, że brwi to oprawa oczu. Te zadbane i wymodelowane mogą skutecznie podkreślić nasz makijaż. Mimo, że moda często się zmienia i czasem promowane są cienkie, a czasem bardziej naturalne i grube, zawsze musimy o nie zadbać. Jak zrobić to w domu?

Dlaczego regulacja brwi jest tak ważna?

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że brwi mają za zadanie chronić oczy przed potem i kurzem. Odpowiednio wyregulowane mogą zmienić wyraz naszej twarzy, a nawet nas odmłodzić. Zapewne nieraz zauważyliście, że osoby z bardzo zarysowanymi i ostrymi liniami brwi wyglądają na wiecznie wkurzone. Jednak jeśli ich kształt jest odpowiednio dobrany, możemy skutecznie wysmuklić twarz, skrócić ją czy przywrócić jej prawidłowe proporcje.

Depilacja brwi krok po kroku

Oczywiście standardowo de regulacji brwi będą nam potrzebne: pęsęta, tonik, lusterko oraz dobry krem, który zastosujemy po zabiegu, by nieco złagodzić podrażnienia.

  • Na początek odtłuszczamy brwi za pomocą toniku. Wówczas nie będą nam „uciekać” spod pęsęty i łatwiej je wyrwiemy. Możemy również przetrzeć brwi kostkami lodu, by je lekko znieczulić i złagodzić ból.
  • Kolejny krok to wyznaczenie początku, szczytu oraz długości łuku brwiowego. Warto najpierw zrobić zarys brwi przy pomocy kredki. Ich początek zwykle zaczyna się na wysokości skrzydełka nosa, a koniec na linii łączącej płatek nosa i zewnętrzny kącik oka. Jeśli chodzi o grubość brwi, nie popadajmy w skrajności – ani zbyt cienkie, ani zbyt krzaczaste nie wyglądają dobrze.
  • Brwi wyrywamy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu za pomocą szybkich ruchów.
  • Po zabiegu łuk brwiowy możemy posmarować kremem łagodzącym podrażnienia. Warto też użyć kostek lody, by zredukować opuchliznę.
  • Jeśli chcemy, by nasze brwi były mocne i błyszczące, stosujmy specjalne odżywki.

Jeśli jednak wolicie udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego w celu regulacji brwi, zajrzyjcie na stronę: http://easywaxing.pl/pl/zabiegi/zabiegi-ipl/fotodepilacja-ipl, by sprawdzić cenę takiego zabiegu. Przy okazji możemy udać się także na zabieg nakładania henny, która poprawi kolor brwi oraz skutecznie je wzmocni.

Dodaj komentarz