Ile kosztuje posadzka żywiczna?

Posadzki żywiczne cieszą się coraz większą popularnością w domach mieszkalnych, choć kiedyś były wykorzystywane głównie w obiektach przemysłowych. Są cenione za trwałość i estetyczny wygląd. Chcąc jednak zdecydować się na taką podłogę we własnym mieszkaniu, musimy zorientować się w cenniku. Ile zapłacimy za posadzkę żywiczną?

Z czego wykonuje się posadzki żywiczne?

Posadzki żywiczne Częstochowa można dostać przede wszystkim w dwóch wersjach, które rozróżnia rodzaj wykorzystanej żywicy. Mamy zatem posadzki z żywicy epoksydowej, która wykazuje się ogromną wytrzymałością, zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i wszelkie substancje chemiczne. Z tego względu często jest wykorzystywana chociażby w garażach. Jednocześnie może mieć wykończenie dekoracyjne, które idealnie sprawdzi się w każdym mieszkaniu.

Drugi rodzaj to posadzki z żywicy poliuretanowej. Są odporne zarówno na silne promieniowanie słoneczne, jak i na zmiany temperatury. Nie ścierają się pod wpływem czasu, nie ulegają uszkodzeniom. Ponieważ wykazują dużą przyczepność, mogą być zastosowane na wielu podłożach. Mają uniwersalne zastosowanie: hale produkcyjne, domy jednorodzinne, tarasy itd.

Od czego zależy cena posadzki żywicznej?

Można uogólnić, że za pokrycie 1 m² posadzką żywiczną zapłacimy od 140 do 200 zł. Wszystko zależy jednak od rodzaju wylewki oraz wymiarów pomieszczenia. Wbrew pozorom bardziej opłacalnym okazuje się wykonanie podłogi z żywicy na większych powierzchniach, ponieważ producenci proponują wówczas atrakcyjniejsze cenniki.

Pomijając sam zakup materiału, musimy też zapłacić za robociznę. Warto pamiętać, że żywica epoksydowa ma określony czas schnięcia, więc montaż na pewno się przedłuży. Można przyjąć, że wykonanie będzie nas kosztowało 150-250 zł za 1 m².

Czy warto korzystać z posadzek żywicznych?

Mimo wysokiej ceny posadzka żywiczna to dobra inwestycja na długie lata. Nie odkształca się pod wpływem użytkowania, a przy tym prezentuje się bardzo schludnie. Doskonale zatem sprawdzi się w każdym domu. Ponieważ tworzy bezspoinową powierzchnię, łatwo utrzymać ją w czystości. Przy okazji jest zupełnie bezpieczna dla alergików.

Wybór posadzek żywicznych znajdziesz na https://centrumposadzek.com.pl.