W jaki sposób najlepiej docieplić swój dom?

Odpowiednie docieplenie domu to niezwykle ważna kwestia w życiu każdego z nas. Prawidłowo ocieplony dom to ogromna oszczędność energii i równocześnie mniejsze koszty utrzymania. Idealnym sposobem na docieplenie Twojego domu jest termoizolacja. Sprawdź, co powinieneś o niej wiedzieć.

Zalety termoizolacji

Poprawnie wykonane docieplenie budynków chroni przed niskimi temperaturami zimą i upałami w trakcie lata. W znaczący sposób podnosi także komfort użytkowania Twojego domu Ponadto dzięki termoizolacji zewnętrzne ściany Twojego budynku zyskają także nowy i estetyczny wygląd.

Dzięki wykorzystaniu termoizolacji w celu docieplenia swojego domu w pozytywny sposób przyczynisz się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do środowiska i ograniczysz powstawanie niekorzystnych ruchów powietrza powodujących przeciągi.

Jaki materiał zastosować?

Idealnym materiałem do wykonania termoizolacji będzie styropian lub wełna mineralna. Pod względem energooszczędności są do siebie podobne, jednak niska cena styropianu sprawia, że to on jest częściej wybieranym produktem. Przy wyborze izolatora należy pamiętać, aby był on wysokiej jakości i pochodził od sprawdzonego producenta. Styropian bez odpowiednich atestów i certyfikatów może zacząć się „kurczyć” i spowodować tym samym pękanie tynku zewnętrznego.

Kiedy wykonać termoizolację?

Aby termoizolacja została wykonana poprawnie i równocześnie była skuteczna, należy zastosować się do kilku zasad. Przede wszystkim, wszelkie prace powinny zostać przeprowadzone w odpowiednich warunkach atmosferycznych, bez upału, deszczu czy mgły, a optymalna temperatura powinna wynosić minimum +5 stopni Celsjusza.

Ważne, aby pomiędzy kolejnymi etapami prac zastosować odpowiednie przerwy technologiczne. Optymalny odstęp czasowy to minimum 24 godziny. Zbyt krótka przerwa pomiędzy kolejnymi etapami termoizolacji może spowodować utratę właściwości używanych materiałów.

Po więcej informacji na temat termoizolacji oraz pełną ofertę wykonywanych usług zapraszamy na stronę: https://termobud.com.pl.