Dach z blachodachówki – czy naprawdę warto?

Blachodachówka modułowa – popularna i elegancka, coraz częściej wypiera stare i ciężkie dachówki ceramiczne. Blachodachówka wyróżnia się przede wszystkim innowacyjnym wyglądem i konstrukcją. Położenie jej na dachu, zapewnia budynkowi bezpieczeństwo i funkcjonalność. Mimo tych wszystkich zalet, nadal bardzo mało osób jest przekonanych do tego zadaszenia. W tym artykule zdradzimy więc kilka informacji o blachodachówkach, które z pewnością przekonają Cię do nich.

Blachodachówka – właściwości materiału

Blachodachówkę można kupić w wielu wersjach i rodzajach. Każdy wariant łączy jedno – ocynkowanie. Dzięki temu zabiegowi, blachodachówka jest ponadprzeciętnie odporna na rdzewienie, wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz atmosferyczne. Materiał ten, da się więc z powodzeniem nazwać królową polskich dachów. Przede wszystkim ze względu na bardzo niską cenę, ale i lekkość poszycia. Tego cechy sprawiają, że nadaje się ono na większość dachów. Nawet tych, gdzie więźba jest bardzo marna lub konstrukcja budynku nie pozwala na montaż obciążającego zadaszenia. Wtedy to właśnie blachodachówka, np. karpiówka okazuje się być najlepszym rozwiązaniem.

Blachodachówka a inne poszycia

Blachodachówka z powodzeniem może rywalizować z innymi rodzajami pokryć dachowych, takimi jak, między innymi dachówki ceramiczne lub gont. Blachodachówka wyróżnia się elewacją i klasą samą w sobie. Jej trwałość i niezawodność jest ponadprzeciętna. Nie należy jej porównywać od takich pokryć jak dachówka, ponieważ ta druga wymaga zdecydowanie więcej uwagi i przy tym jest droższa. Bez względu więc na to, od jakiej strony spojrzymy na poszycie z blachy, pod wieloma względni zawsze wyjdzie ono na prowadzenie.

Zamiennik – godny następca blachodachówki

Nie da się ukryć, że blachodachówka to nie jedyne pokrycie z blachy, na które warto zwrócić uwagę. Okazuje się, że jej całkiem godnym zamiennikiem będzie blacha trapezowa. Co ciekawsze, zamienniczka jest o wiele tańsza, ale mimo to wcale nie uchybia blachodachówce pod względem jakości lub trwałości wykonania. Kiedy więc potrzebne są oszczędności, blacha trapezowa to ratunek dla niejednej inwestycji.