Jak wybrać bramę garażową?

Wybór bramy garażowej jest trudny, szczególnie, że na rynku dostępnych jest kilka rodzajów bram. Jedne są trwalsze, inne bardziej designerskie, a następne łatwiej się otwiera i zajmują niewiele przestrzeni. W tym artykule podpowiemy Ci, którą bramę wybrać, w zależności od wielkości Twojego garażu i liczby samochodów, które w nim parkują.

Brama garażowa uchylna – właściwości

Brama garażowa otwierana w sposób uchylny jest jedną z najlepszych. Nada się do małych garaży, zaprojektowanych w bryle domu. Wykonana z ocynkowanej blachy, odporna na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Zamyka się ją podobnie jak drzwi. Kluczem lub przekręcając gałkę. Otwarcie bramy jest bardzo proste. Po protu przekręcamy klamkę i podnosimy bramę do góry. Drzwi wsuwają się do wnętrza garażu pod sufit. Jeśli ten rodzaj bramy jest dodatkowo ocieplony od środa, możemy liczyć na utrzymanie się w garażu wyższej temperatury niż na zewnątrz. To szczególnie przydatne zimą, gdy chcemy, by w naszym samochodzie nie powstała wilgoć i by szybko mógł się nagrzać, gdy są mrozy. Najlepsze uchylne bramy garażowe Częstochowa są wykonane z najwyższej jakości blachy. Mechanizm pozwala lekko i bez wysiłku otwierać oraz zamykać tego typu drzwi garażowe.

Brama garażowa roletowa – właściwości

Kolejny rodzaj drzwi garażowych, który staje się bardzo popularny, to brama roletowa. Jej montaż jest mniej skomplikowany niż u poprzedniczki, ale za to tego typu rozwiązanie nie zawsze zdaje egzamin. Przede wszystkim dlatego, że brama jest mniej odporna na uszkodzenia i przepuszcza zimno do wnętrza. Może również rdzewieć, gdy nie jest zabezpieczona specjalną powłoką ochronną. Okazuje się idealna w przypadku garażów podwójnych. Wtedy nie musimy montować dwóch osobnych bram, tylko jedną, szeroką, roletową.

Jeśli zdecydujemy się na ten wariant bramy, warto dodatkowo zamontować system alarmowy, ponieważ nie cechuje się ona tak dobrymi właściwościami antywłamaniowymi, jak np. uchylna. Wszystkie barmy garażowe najwyższej jakości możesz znaleźć u producenta DWD na tej stronie internetowej: http://dwd.pl.