Nauka angielskiego na różne sposoby

london-eye-1930511_960_720Nauka języka obcego, a zwłaszcza języka angielskiego, nie jest już modą, jest potrzebą, którą wykreowało życie i warunki w jakim przyszło nam żyć. Mamy otwarte granice, podróżujemy coraz więcej, nasze rodziny mieszkają poza granicami kraju Wreszcie, rozwijamy się na gruncie zawodowym, gdzie język obcy to standard.

Pośród przeróżnych metod nauki języka angielskiego najbardziej rozreklamowana jest metoda Callana.

Na czym polega?

Najprościej rzecz ujmując metoda ma nauczyć  kursanta swobodnego mówienia w języku angielskim. Służy ona głównie na oswojeniu się z językiem obcym, nauką słuchania, mówienia i odpowiadania na pytania. Ważnym elementem, która odróżnia tę metodę od innych jest to, że nauczycieli powinno być kilku i powinni oni się zmieniać. Ma to na celu osłuchanie się kursanta z różnymi głosami, męskimi, damskimi oraz z różnymi ich natężeniami (cichym, głośnym).

Metoda typu callan Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ ma sens tylko wtedy, kiedy pracujemy z nauczycielem. Nie można kupić płyty z kursem, ponieważ najzwyczajniej nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów. Jest wielu zwolenników tej metody, ale są tez przeciwnicy. Na pewno argumentem za będzie fakt, że metoda ta uczy pewności siebie, oswaja nas z językiem na tyle, że nie boimy się mówić. Przeciwnicy podadzą nam tutaj argument, że owszem, będziemy swobodnie mówić, ale gramatyka nie będzie naszą najmocniejszą stroną. Oczywiście nie zawsze jest tak, że zasady gramatyki są nam potrzebne. Jeśli zależy nam tylko na umiejętności porozumiewania się na lotniskach, w czasie podróży zagranicznych, wycieczek czy tez w zwykłych kontaktach z obcokrajowcami, będzie to dla nas metoda idealna.

Czy dla każdego?

Na pewno nie jest to metoda dla każdego, dlatego warto skorzystać z lekcji próbnych, aby przekonać się, czy ten sposób nauki sprosta naszym oczekiwaniom. Czasami same nasze predyspozycje psychiczne, to w jakim stopniu otwieramy się na ludzi, może być tą barierą, która trudno będzie nam przekroczyć. Jeśli oczekujemy od kursu bardziej szczegółowej nauki gramatyki w całej jej aspektach, ten kurs możemy potraktować jako uzupełniający i wybrać inną, bardziej tradycyjną metodę nauki.