Kurs angielskiego dla seniorów

board-64269_640

Kurs języka angielskiego to idealny prezent, który sprawi babci radość. Jak wiadomo, inwestycja w naukę zawsze jest dobrym pomysłem, bez względu na wiek. Nie od dzisiaj wiadomo, że teoria głosząca, że nauka jest trudna bądź niemożliwa w dojrzałym wieku, to mit. Okazuje się, że chłonność umysłu jest tak samo intensywna, zarówno w przypadku dzieci, dorosłych oraz osób starszych.

Nauka dla seniorów

Osoby starsze coraz chętniej podejmują się nauki. Dowodzi temu chociażby wysoka frekwencja na zajęciach Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Seniorzy mają wiele okazji do poszerzania swojej wiedzy, tym bardziej, że obecnie mogą oni korzystać z wielu programów, finansowanych przez państwo, jak kursy komputerowe czy zajęcia artystyczne. Uczęszczanie na kurs języka angielskiego przynosi seniorom dużo satysfakcji i pozwala poczuć się młodziej.

Angielski przydatny w podróży

Seniorzy zazwyczaj traktują okres emerytury jako czas, który mogą poświęcić na podróże. Wiadomym jest, że już od wielu lat, język angielski jest tym najpopularniejszym na świecie i obecnie posługuje się nim około 1,5 miliarda ludzi. Łatwo więc wywnioskować, że jego znajomość pozwoli nam porozumieć się z mieszkańcami prawie każdego kraju. \

Odpowiednia metoda nauczania

Sukcesy w nauczaniu języka przychodzą zawsze, oczywiście pod warunkiem, że lektor pamięta, że nauczanie osób starszych powinno stanowić przyjemne doświadczenie. Podczas zajęć, seniorzy powinni doskonalić przede wszystkim komunikowanie się i używanie przydatnych zwrotów i wyrażeń. Taki efekt łatwo osiągnąć, stosując popularną technikę nauczania jaką jest metoda Callana. Dzięki niej, słuchacze na każdych zajęciach poznają nowe zwroty z danej dziedziny. Lekcje charakteryzują się różnymi tematami, jak np. podróże, praca czy uroczystości rodzinne. Na ich podstawie, lektor formułuje otwarte pytania, tak by odpowiadając, kursanci użyli rozbudowanej odpowiedzi. W razie potrzeby, lektor podpowiada słuchaczowi jedno, dwa słowa, a nawet pierwszą część zdania. Ważne jest, by kursant nie zastanawiał się zbyt długo i nie przyzwyczajał swojego mózgu do możliwości długotrwałego myślenia nad konkretnym wyrazem. Dzięki temu, opanuje on sztukę płynnego mówienia i nie będzie się jąkał, ani zapominał poszczególnych zwrotów podczas konfrontacji z obcokrajowcem.

Seniorzy chętnie korzystają z licznych okazji, dzięki którym mogą pracować nad swoim rozwojem. Pamiętajmy, że na naukę nigdy nie jest za późno i warto poszerzać swoje umiejętności w każdym wieku.

Dodaj komentarz