Online czy na papierze – skuteczne notatki

Notesy online, aplikacje do „to do list” i plannery w formie elektronicznej wiodą prym. Nic dziwnego. Można zawsze mieć je pod ręką i w dowolnej sytuacji coś zapisać lub sobie przypomnieć, jedynie za pomocą kilku kliknięć. Czy jednak forma zapisywania ma wpływ na przyswajanie wiedzy? Na przykład w trakcie nauki języka angielskiego? Owszem. Dziś poczytasz o tym, który sposób notowania będzie skuteczniejszy w walce z pokonaniem braku motywacji i trudności w zapamiętywaniu.

Ręcznie czy na laptopie – rodzaje notatek

Wiele osób coraz rzadziej sięga po kartkę i długopis. Jeśli już, to robimy to zazwyczaj po to, by złożyć podpis albo zapisać listę zakupów. To ostatnie też już powoli odchodzi w zapomnienie. Tymczasem ręczne pisanie w notesie ma ogromny wpływ na to, jak szybko zapamiętamy informacje. Trenuje nasz umysł i pozwala ćwiczyć koncentrację. Wiele osób przyznaje, że najpierw woli coś zapisać ręcznie, a potem przepisać to na komputer, ponieważ w taki sposób pomysły szybciej wpadają im do głowy. Jak więc wyraźnie widać, notowanie słówek lub zdań albo definicji w tradycyjnej formie, może nie tylko pomóc nam w efektywnej nauce, ale i przy okazji zapobiec demencji lub nawet kłopotów z zapamiętywaniem.

Komputer – kiedy warto notować online?

Technologia cały czas idzie do przodu. Jeszcze zaledwie kilka lat temu, nikt by nie uwierzył, że będziemy mogli pracować zdalnie albo pisać bez użycia dłoni. Wystarczy pobrać aplikację, by to, co mówimy, telefon zapisywał w formie tekstowej notatki. Jeśli chcemy oszczędzić czas i mamy do zapisania naprawdę sporo materiału, zrobienie tego na laptopie oszczędzi nasz cenny czas i przy okazji pomoże nam uniknąć błędów językowych. Jednak kiedy tylko mamy taką możliwość, piszmy ręcznie. Uczmy się w realu, a świat online zostawmy dla rozrywki i pracy.

Jak notować, by szybko przyswoić angielski?

Kurs angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ zyskuje na popularności. W końcu każdy chce poznać ten język w możliwie jak najkrótszym czasie. Na lekcjach, nieodzowną częścią omawiania zagadnień jest notowania. I teraz nasuwa się pytanie – zapisywać w zeszycie czy na laptopie? Szczerze mówiąc tradycyjne notatki nigdy nie wyprą pisma ręcznego jeśli chodzi o skuteczność. Z pomocą długopisu i kartki możemy tworzyć mapy myśli i infografiki, które ułatwią nam przyswojenie języka w możliwie jak najkrótszym okresie.