Jak pomóc sobie w nauce języka angielskiego?

Wiele lat uczyłeś się języka angielskiego, ale mimo wszystko poziom w mowie i piśmie jest na bardzo niskim poziomie? Starasz się o lepszą pracę lub zastanawiasz się nad jej zmianą ale blokuję cię twoje słabe umiejętności posługiwania się językiem angielskim? Śmiało, pora rozejrzeć się za jakimś kursem!

Dostępność kursów języka angielskiego

Na każdym rogu, szyldzie, reklamie w sieci możemy znaleźć mnóstwo ofert kursów języka angielskiego. Ale skąd będziemy wiedzieć, że to właśnie ten będzie dla nas odpowiedni? Przede wszystkim musimy wiedzieć, na jakim poziomie jesteśmy i co może dać nam dany kurs. Bowiem nie każda metoda będzie tą odpowiednią lub po obraniu owej metody okaże się, że jednak nie ta. Angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ najczęściej uczony jest w formie callan lub Direct Method for English – to dwie najbardziej oblegane metody nauczania. Callan jest metodą bardzo dynamiczną więc lepiej będzie się sprawdzać dla osoby, która ten język ma opanowany na poziomie podstawowym.

Metoda DMfE – to metoda bezpośrednia, jej celem jest nauczenie się komunikowania w języku obcym. W tej metodzie głównym założeniem jest nauka słów i zwrotów i ciągłe ich powtarzanie, dzięki czemu zmusza nas to do myślenia w języku obcym, co przekłada się w dużej mierze na komunikację.

Jak samemu zacząć się uczyć?

Żeby twoja nauka nie poszła w las, nie musisz wkuwać. Zacznij od podstaw. Ważne by przełamać przede wszystkim bariery językowe w posługiwaniu się językiem obcym – więc zacznij uczyć się na głos. Im więcej się osłuchasz, tym szybciej słówka będą się utrwalać i wymowa także się poprawi. Kolejnym ważnym elementem będzie zapoznanie się z podstawowymi zasadami wymowy, nauczeniem się akcentu, i prawidłowego używania czasów. 

Z biegiem nauki,  i poświęconego czasu zobaczymy efekty, czy dobrze wychodzi nam nauka samodzielnie czy jednak warto by było iść na kurs? Aktualnie wiele kursów ma możliwość uczestniczenia w jednej z lekcji bezpłatnie, więc tak naprawdę nic nie tracimy a wiele możemy zyskać.