Jak wybrać szkołę językową, żeby nie żałować?

classroom-2093743_960_720Znajomość języka angielskiego to konieczność w dzisiejszych czasach. Decydując się na naukę, mamy kilka opcji do wyboru – możemy uczyć się samodzielnie, skorzystać z indywidualnych lekcji czy też zacząć naukę w szkole językowej. Najczęściej ludzie wybierają tą ostatnią opcję, ponieważ nie wymaga ona dużych nakładów finansowych – jak w przypadku korepetycji. Ani ogromnego samozaparcia i dyscypliny, które są niezbędne podczas samodzielnej nauki. Wybór odpowiedniej szkoły językowej jest bardzo ważny. Na co więc zwrócić uwagę? Jak wybrać, żeby potem nie żałować?

Oto kilka wskazówek, które pomogą dokonać właściwego wyboru szkoły języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.

Sprawdź kwalifikacje lektorów

Często zdarza się tak, że w szkołach językowych nie zatrudnia się osób z odpowiednimi kwalifikacjami, ale np. studentów czy osoby, które mieszkały kilka lat za granicą. Ludzie ci, mimo że znają język, to nie posiadają certyfikatów, nie mają też zbyt dużego doświadczenia w nauczaniu. Żeby to sprawdzić, możemy poprosić w sekretariacie o udostępnienie nam listy lektorów, wraz z ich dyplomami oraz opisem ich doświadczenia. Również sama szkoła powinna posiadać odpowiednie certyfikaty, które uprawniają do przeprowadzenia takich egzaminów jak np. FCE.

Sprawdź opinie o szkole

W dobie Internetu nie jest to takie trudne, wystarczy wpisać nazwę szkoły i pokażą nam się wyniki. Ważne, aby sprawdzić jak długo szkoła już istnieje, do jakich egzaminów przygotowuje i z jakim skutkiem – ludzie często opisują swoje doświadczenia na forach. Możemy też podpytać o to znajomych. Warto tu również dodać, że dobra szkoła językowa, z reguły specjalizuje się w nauce jednego czy dwóch języków obcych, a zajęcia odbywają się w małych grupach. Dlatego jeśli przeczytamy opinie, z których będzie wynikało, że jest zupełnie inaczej – wtedy lepiej odpuścić i szukać dalej.

Cena

Placówki kuszą wszelkiego rodzaju promocjami oraz tanią nauką, ale jeśli cena wydaje nam się stanowczo za niska, to lepiej się zastanowić. Niska cena może po prostu świadczyć o niskich kwalifikacjach kadry, ponieważ wykwalifikowani lektorzy dostają wysokie wynagrodzenie. Dlatego najtańsze kursy mogą się okazać stratą czasu. Zwróćmy też uwagę, czy w cenę są wliczone dodatkowe materiały do nauki – podręczniki, testy czy słowniki.