Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

teeth-1560353_960_720Wybielanie zębów stało się bardzo popularne w ostatnich latach, a gabinety stomatologiczne proponują zabiegi, dzięki którym zęby staną się bielsze już po paru godzinach. Czy na pewno jest to bezpieczne dla naszego uzębienia?

Dużo ludzi uważa, że wybielanie zębów jest niebezpieczne i bardzo szkodzi naszym zębom. Do tego zabieg ten do tanich nie należy, a czasem efektu prawie nie widać. Specjaliści są jednak innego zdania, ponieważ prawidłowo przeprowadzone wybielanie zębów Radom nie ma negatywnych skutków, a pozwala na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu już w kilka godzin.

Skoro jest bezpieczne, to dlaczego po wybielaniu pojawia się ból?

Wśród ludzi, którzy zdecydowali się na ten zabieg, nietrudno spotkać takich, którzy odczuwali po nim dyskomfort oraz ból. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyna nie jest do końca znana, ale nie oznacza to, że samo wybielanie bardzo szkodzi naszym zębom. Uważa się, że ból mogą powodować substancje zawarte w żelach wybielających. Składniki te utleniają barwniki, które nadają naszym zębów niekorzystny odcień, dzięki temu zęby stają się jaśniejsze. Podczas tej reakcji, zęby stają się odwodnione, przez co robią się bardziej wrażliwe, stąd właśnie ból lub dyskomfort. Na szczęście mija wraz z zakończeniem całego etapu wybielania.

W gabinecie czy w domu?

Zdecydowanie bezpieczniejsza opcja to wybielanie zębów pod kontrolą specjalisty. Robiąc to sami w domu, rzeczywiście możemy wyrządzić ogromne szkody naszemu uzębieniu. W profesjonalnym gabinecie, stomatolog NFZ Radom https://koronadent.pl/najpierw przeprowadzi szczegółową konsultację, aby móc sprawdzić czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Jeżeli takowych nie znajdzie, zaproponuje jedną z dwóch metod wybielania – nakładkową lub gabinetową. Decydując się na pierwszą opcję, przeprowadzimy ją sami w domu, po ówczesnym przygotowaniu przez stomatologa specjalnych nakładek. Szyny te, wypełnione specjalnym żelem, należy zakładać na noc. Natomiast druga z metod, w całości przeprowadzana jest w gabinecie, polega ona na naświetleniu zębów, które wcześniej zostają posmarowane żelem.

Trzeba pamiętać, że niezależnie od metody, na którą się zdecydujemy, po zabiegu obowiązuje tzw. biała dieta. Trzeba unikać pokarmów, które mogą zabarwić szkliwo, zalecane jest też nie palenie papierosów przez 48 godzin po wybielaniu.